V přípravném řízení se k činu doznal. Kradl údajně proto, že neměl na jídlo a na splácení dluhů. Zboží ráno nabídl ke koupi známému, ale ten mu prý nic nezaplatil.

Okresní soud ve Strakonicích přihlédl k jeho předchozím deseti odsouzením (naposledy letos v únoru ve Žďáře devět měsíců do ostrahy za zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění), k tomu, že se činu dopustil jen dva měsíce a něco po propuštění z výkonu posledního trestu na Klausovu amnestii, a uložil mu deset měsíců nepodmíněně do věznice s ostrahou. Tedy ještě ve spodní polovině sazby za vloupání se způsobením škody nikoliv nepatrné, to vzhledem k jeho doznání.

Pavel H. se odvolal uloženou sankci má za nepřiměřeně přísnou. Ke krajskému soudu byl eskortován z vazby v jiné své trestní věci, sérii útoků proti majetku na Klatovsku…

Po doplněném dokazování soud včera odvolání obžalovaného zamítl. „S ohledem na jeho trestní minulost, na to, že dva měsíce po propuštění z posledního výkonu trestu neví nic lepšího než rozbít výlohu a krást v prodejně, během probíhajícího trestního řízení s ním je pro orgány nedostupný a místo aby se z předchozích odsouzení poučil, páchá dál rozsáhlou trestnou činnost, není trest uložený ve Strakonicích rozhodně nepřiměřeně přísný. Z našeho pohledu je spíše mírný," řekl předseda senátu.

Rozhodnutí je tak pravomocné.