První tři jmenovaní, Štefan Mogyoroš (34) a Budějovičák David Kirchschläger (20) jsou dále stíháni za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek, Tomiová za spolupachatelství.

Do nočního klubu

Podle obžaloby se Kárász loni v únoru telefonicky domluvil s provozovatelkou nočního klubu House of Innocent ve švýcarském Willu a s Márií Tomiovou, která tam provozovala nelegálně prostituci, že za 300 franků měsíčně v ČR zjedná a do Švýcarska dopraví dívky za účelem poskytování erotických služeb návštěvníkům. S Tomiovou dále dohodli, že jí doveze pervitin k dalšímu prodeji.

Kárász využil finanční tísně zadlužené Jitky (21) a pod záminkou opatření práce tanečnice a vysokých výdělků ji přesvědčil k cestě do Švýcarska. Po dohodě ji tam dopravili Szajko a Máté. Po nich také Kárász poslal Tomiové 5,3 gramu pervitinu, s nímž byla osádka zadržena policií.Podobně pro prostituci zjednal Petru (24) a Lenku (29). S „přepravci“ byli zadrženi švýcarskou policií. Kárász posléze přesvědčil Jozefinu (21) a Veroniku (31) údajně k žebrání v Německu. Podle zachycených telefonátů však byla dohoda, že Szajko 2. června dívky dopraví do zmíněného švýcarského klubu.

Pervitin z léků

Obžalovaní muži dále podle státní zástupkyně nejméně od počátku srpna 2008 do 1. června 2009 spolupracovali při výrobě a distribuci pervitinu. Kárász nakupoval prostřednictvím dalších osob volně prodejné léky v jižních Čechách a na Slovensku. Z nich Mogyoroš případně s pomocí dalších vařil v Jeníně, u Kardašovy Řečice, v Neznašově a jinde pervitin. Část si nechali pro sebe, část distribuovali.

Kárász v přípravném řízení tvrdil, že organizováním cest do Švýcarska pomáhal ženám řešit jejich finanční tíseň. Nikdy je k ničemu nenutil.
Podle obžaloby jednali jako ve spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech. Za to jim hrozí vězení na deset až patnáct let.

Drogy doznali

V pondělí soud vyslýchal obžalované. Szajka odmítl, že by se podílel na výrobě pervitinu. Na Kárászovu žádost mu jen dovezl nějaké léky ze Slovenska. „Z kamarádství“ to dělal taky Maté. Oba potvrdili, že se v Kárászově bytě obchodovalo s drogami, které měl získávat od Mogyoroše.

Ten odkázal na svou výpověď z přípravného řízení, kdy popsal jak získávání surovin a výrobu drogy, tak její distribuci z Kárászova bytu. Odtud měly být za klienty rozváženy také prostitutky. Na otázku po organizované skupině prohlásil: „Já k nim nikdy nepatřil a nechci patřit.“ Na výpověď z přípravného řízení odkázala také Tomiová. Tvrdila, že práci ve Švýcarsku získala přes agenturu. Dělala prý hostům společnici a z objednaného pití měla procenta. Jako tanečnice jinak dostávala sto franků na den. Prostituci neprovozovala. Po odchodu kamarádky se jí stýskalo a chtěla domů. Tibor Kárász jí řekl, že by do Švýcarska chtěly další zájemkyně, ale cestou je pak chytla policie. Taky od něho chtěla poslat pervitin, pro její vlastní potřebu, a jenom „jako“ mu prý říkala, že jej chce prodat.

Hlavní líčení pokračuje.