Nejistá jízda řidiče a podezření na nezpůsobilost osobního motorového vozidla k provozu na pozemních komunikacích si ve středu večer vyžádalo zásah českobudějovických strážníků. Jak se podle tiskové mluvčí Městské policie České Budějovice Věry Školkové ukázalo, řidič, který se před strážníky vydával za spolujezdce, za volant usednout nesmí ještě několik let. Pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí skončil čtyřiadvacetiletý muž z Písecka v rukou policistů.

Ve středu 3. června krátce po desáté hodině večerní projížděla hlídka městské policie ulicí E. Rošického. "Po kruhovém objezdu ze směru od sídliště Vltava právě přijíždělo vozidlo zn. Audi. Technický stav vozidla vzbudil u strážníků podezření, že není plně způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Jízda řidiče též působila značně nejistě. Když strážníci vozidlo zastavili, vystoupili z něj dva muži. Oba však z místa spolujezdců," uvedla k případu Věra Školková.

Muž, který vystoupil ze zadních dveří vozidla, se však nakonec strážníkům přiznal, že seděl za volantem vozidla. "Důvodem jeho jednání byla skutečnost, že mu byl uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Strážníkům se svěřil, že nechtěl další potíže," doplnila Věra Školková s tím, že strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která muži zakázala další jízdu a případ si převzala k dalšímu šetření.

S více než 4 ‰ alkoholu hazardoval se svým životem, skončil proto v poutech.

"Hazardování se svým životem a ohrožování cestujících vozidel projíždějících na po frekventované čtyřproudové silnici Na Dlouhé louce byli svědky náhodní kolemjdoucí. Muž se ještě před příjezdem strážníků stačil přesunout z dosahu komunikace. Proti muži, který zjevně nekontroloval své jednání a ohrožoval tím sebe i ostatní přítomné osoby, zakročili českobudějovičtí strážníci ve spolupráci s policisty," uvedla k dalšímu zásahu strážníků Věra Školková. Třiačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic skončil v poutech. Do svých rukou si ho poté převzali zdravotničtí záchranáři.

Ve středu 3. června krátce po třetí hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži pohybujícím se ve vozovce v ulici Na Dlouhé louce. "Strážníci muže odpovídajícího popisu nalezli na nedalekém parkovišti u obchodního centra. Muž se zjevně nejistou chůzí právě hrubě obtěžoval osoby procházející kolem. Když strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti, muž se choval zmateně a ani na opakované výzvy s výstrahou o použití donucovacích prostředků nereagoval," popsala zásah strážníků Věra Školková.

Muž skončil v rukou strážníka a přítomného policisty, kteří mu následně nasadili pouta. Na místo již mezitím zamířila zdravotnická záchranná služba. Výsledek následně provedené orientační dechové zkoušky na alkohol byl alarmující. Muž nadýchal více než 4 ‰ alkoholu. Třiačtyřicetiletého muže si převzali do svých rukou zdravotníci. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté.