Zajíc psům nakonec podle mluvčí budějovické městské policie Věry Školkové neunikl. Jak se ukázalo, jejich majitel byl v té době v nedohlednu. Ten však zase neunikl českobudějovickým strážníkům. Postih ho nemine.

"Ve středu 21. září krátce po desáté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvou psech většího vzrůstu, kteří právě usmrtili zajíce v Dlouhé ulici. Strážníky na místě kontaktovala žena, která byla svědkem celé události. Když spatřila dva psy pronásledující zajíce, snažila se je od něj zahnat. Psi ji však začali ohrožovat, proto se raději vzdálila. Mezitím se na místo dostavil jejich majitel, který psy připnul na vodítko a chystal se odjet na kole. Když ho svědci o celé události informovali, obvinění popřel," popsala incident Věra Školková.

"Strážníkům se muže vedoucího psy podařilo dostihnout na cyklostezce v ulici J. Boreckého. Třiadvacetiletý muž na dotaz hlídky odvětil, že jeho psi zajíce nehoní a k lidem se chovají přátelsky. Třiadvacetiletý muž však nakonec strážníkům přiznal, že psy neměl v té době pod dohledem. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán. Muž se navíc bude zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Toho se dopustil vedením psů při jízdě na jízdním kole," doplnila.