Dvojice policejních psovodů, podpraporčík Radek Bouda (28) a podpraporčík Vít Schwager (24) dostali právě do vysílačky hlášení o vloupání do restaurace Na Hřišti v Nemanicích.

„Byli jsme nedaleko, tak jsme hned vyrazili,“ popisuje noční zásah, na jehož konci byli tři dopadení zloději, Radek Bouda. Během necelých tří minut byli policisté na místě. Krátce před nimi k restauraci dorazili i další dva kolegové z Oddělení hlídkové služby.

„Když jsme tam přijeli, viděli jsme tři prchající zloděje, za kterými už běželi kolegové z hlídkové služby,“ říká Radek Bouda. Zatímco kolega Schwager se za zloději také rozběhl, on jim šikovně nadjel autem. V té chvíli se však v rukou jednoho z gaunerů objevilo páčidlo. „Nevěděli jsme, zda nejsou ozbrojeni, tak jsme vytasili zbraň a pohrozili jim, že jí proti nim použijeme,“ pokračuje Bouda. Své čtyřnohé kolegy Karafa a Jamesona psovodi v té chvíli nemohli použít. Za zloději totiž běželi i policisté a psi nerozlišují, koho mají chytit.

Poté, co donutili zloděje k tomu, aby se vzdali, provedli u nich policisté osobní prohlídku. Jaké bylo jejich překvapení, když u nich nalezli teleskopický obušek a pepřové spreje. Aby toho nebylo málo, objevili policisté také vozidlo, se kterým zloději na místo přijeli. Měli v něm další páčidlo i plynovou pistoli.

Povedený trojlístek není mužům zákona neznámý. Všichni tři muži (29, 26 a 20) už se v minulosti dopustili majetkové trestné činnosti. V současné době čelí dalšímu stíhání a to pro přečin krádeže vloupáním a poškození cizí věci.

Z restaurace totiž odcizili cigarety, cukrovinky a žvýkačky za více než čtrnáct tisíc korun. Díky včasnému a naprosto profesionálnímu zákroku mladých českobudějovických policistů si je však už vychutnat nestačili.