Jak informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová protivínští policisté hlídkovali v úterý 19. prosince odpoledne na svém teritoriu, když okolo šestnácté hodiny nalezli v příkopu u obce Skály havarovaný vůz značky Škoda.

"U auta byl i řidič, který se nezranil, ale v pořádku nebyl. Dechová zkouška odhalila, že za havárií stál také alkohol. Muž středního věku nadýchal bezmála 2, 6 promile. Na místo vyjížděli také písečtí dopravní policisté, kteří si od protivínských kolegů případ převzali.," popsala mluvčí a dodala, že to byla jen první část celého případu.

Z auta přesedlal na řízení vlaku

Krátce po jednadvacáté hodině pak přijal operační důstojník na lince 158 pro změnu oznámení, že z železniční stanice Protivín jede zřejmě strojvedoucí pod vlivem alkoholu. "Policisté v Písku na hlavním nádraží případ prověřovali a provedli u vůdce vlaku dechovou zkoušku, která byla pozitivní s hodnotou 1,5 promile. Překvapení zakročujících policistů bylo ještě větší, když zjistili, že se jedná o stejného muže, který měl dopravní nehodu pod vlivem alkoholu právě u obce Skály jen pár hodin před tím," doplnila mluvčí policie

Případ je nadále v šetření.