Před půlnocí vjel za Strakonicemi ve směru na Písek v mírné levotočivé zatáčce po smyku do levého příkopu, kde se vůz otočil a pokračoval pozadu. Zastavil se o betonový můstek.

Jeho 19letý spolujezdec, který ze zadního sedadla pravděpodobně vypadl zadním oknem, na místě zemřel. Další utrpěl zlomeniny, zakrvácení dutiny hrudní, poranění sleziny, těžká zranění měl i další.

Auto, které patřilo řidičovu otci, mělo opotřebované přední pneumatiky, ale podle znalce byla příčinou havárie nepřiměřená rychlost
Lukáš, souzený za ublížení na zdraví s následkem smrti a z ohrožení pod vlivem návykové látky, vypověděl, že se tehdy na diskotéce dohodli, že si pojedou zajezdit na letiště do Přešťovic. Po požití alkoholu prý nedomyslel, že v takovém stavu nesmí řídit. Podle jednoho svědka jim nabídl půjčení auta za úplatu, aby si vydělal nějaké peníze.

Z jízdy si prý moc nepamatoval, ale připustil, že mohl jet i 140 km/h. Podle spolucestujících jel přes město celkem normálně, pak ale hodně přidal. Chlapec na místě spolujezdce viděl před nárazem na tachometru 160. Výzev ke zpomalení ale řidič nedbal.

Okresní soud Lukášovi uložil tři roky do věznice s dohledem, zákaz řízení na pět let a povinnost zaplatit pojišťovně a poškozeným přes 1,2 milionu korun. Spoluzavinění pasažérů, z nichž nejméně dva věděli, že řidič pil, a přesto k němu sedli do auta, bylo podle soudu pouze v rovině morální, trestní odpovědnost nese řidič sám.

Obžalovaný se odvolal. Jeho obhájce rozporoval zjištění o rychlosti jízdy a zdůrazňoval spoluzavinění spolucestujících, kteří o stavu řidiče věděli a navíc za jízdy nebyli připoutáni.

Krajský soud v květnu 2006 odvolání zamítl. Společenskou nebezpečnost jednání pana Lukáše výrazně zvýšilo, že pohnutkou k jeho jízdě nebylo nějaké přemlouvání jinými, ale jeho ziskuchtivost, záměr půjčit otcovo auto jiným za odměnu. „Vzhledem k tragickému následku, k tomu, že stále víc mladých lidí jezdí takovýmto způsobem a ohrožuje životy i jiných lidí, je nepodmíněný trest na místě," uzavřel předseda senátu.