„Kolem půl deváté večer stavěli policisté řidiče Peugeota 404 při kontrole v Husově ulici v Českých Buděovicích,“ vysvětluje mluvčí českobudějovické policie Regina Tupá.

„Muž však na znamení nereagoval a snažil se ujetl Zabočil do Resslovy ulice, kde se s vozem převrátil u budovy střední průmyslové školy stavební. Z auta vylezl a dal se na útěk do Holečkovy ulice. Za mužem se pustila policejní hlídka i dva náhodní chodci.“

Kdy řidič viděl, že neunikne, vytáhl kapesní nůž a dvakrát si ho bodl do krku. „Jeden ze svědků byl naštěstí lékař, proto zraněnému poskytl okamžitou první pomoc,“ pokračuje Regina Tupá. Zraněného muže pak odvezli do nemocnice.

Policie zjistila, že jde o třiadvacetiletého muže z Havlíčkobrodska. Proč však před policií utíkal a pokusil se zabít, zatím nevědí.

„Po muži ani po automobilu nebylo totiž vyhlášeno žádné pátrání,“ dodává mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. „Nevíme tedy zatím důvod, proč tak bláznil a pokusil se o sebevraždu.“

Policie ještě ani neví, zda před jízdou pil řidič alkohol. Více o motivech činu napoví až výslech zraněného muže.

„Ten zatím leží v českobudějovické nemocnici, jeho stav je stabilizovaný a muž není v ohrožení života,“ doplňuje Regina Tupá.