Od října 2008 do letošního března měli především v Linci, Freistadtu, ve Vídni a v Salcburku odcizit 31 osobních a nákladních aut, čtyři přívěsy, sedm motocyklů a 32 kol v celkové hodnotě 450 000 eur. Část lupu rozebrali a prodali na náhradní díly, u drahých modelů změnili výrobní čísla a zfalšovali doklady. Podle OÖN připadá na konto těchto zlodějů i série krádeží v Linci v srpnu 2009, kdy za jedinou noc měli odcizit čtyři osobní vozy, čtyři motocykly a obytný přívěs celkem za 60 000 eur.

V září 2009 byl zadržen 41letý Čech na cestě do ČR po pokusu ukrást Hummer H2. Na jeho 29letého komplice je vydán mezinárodní zatykač. V březnu 2010 byl zatčen 37letý zloděj, který odcizil v Linci Mercedes Sprinter. „Na podzim přivedly domovní prohlídky v Praze policii na stopu vedení bandy,“ píše linecký list. „Byl zatčen 55letý invalidní důchodce, který se synem provozuje obchod s ojetinami. Bylo v něm zajištěno pět v Rakousku ukradených osobních aut, jedno v ceně 70 000 eur, a přívěs. Celkově policisté zajistili při domovních prohlídkách 26 odcizených vozidel a spoustu náhradních dílů.“

List uzavírá, že ze sedmi podezřelých jsou dva v rakouském vězení. Soud ve Vídni jim uložil po čtyřech letech odnětí svobody. Jeden z šéfů bandy byl podle OÖN 22. prosince vydán ke stíhání do Rakouska a je tam ve vazbě. Tři obvinění jsou vazebně stíháni v České republice.