"Policejní zákrok na Náměstí Přemysla Otakara II. kolem dvaadvacáté hodiny si vyžádal policisty se zbraněmi v rukou," přiblížil jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. "Projíždějící hlídku policie, která monitorovala dodržování veřejného pořádku v rámci Majálesu, zastavil dvacetiletý mladík se závažnou informací, že se v podloubí pohybuje muž ve světlém oblečení, který drží v ruce střelnou zbraň a ohrožuje s ní skupinu lidí."

Policisté v označeném prostoru spatřili muže, který držel krátkou střelnou zbraň v levé ruce podél nohy. Na výzvu policistů: „Policie, odhoďte zbraň!“ muž zareagoval a odhodil krátkou střelnou zbraň a zásobník. "Policisté muže zadrželi a eskortovali na obvodní oddělení. Zbraň zajistili. Následně zjistili, že muž (20 let) z Českokrumlovska) je pod vlivem návykových látek. Zajištěnou zbraní je plynová pistole GAP 9 mm."

Mladík v podloubí náměstí ohrožovat skupinu lidí, podezřelý je tak z trestného činu nebezpečného vyhrožování. "Muži, který duchapřítomně zastavil policisty, patří velké poděkování," dodal mluvčí.