„V Českých Budějovicích v pátek večer vyskočil Slovák z okna bytu ve druhém patře domu,“ vysvětluje mluvčí jihočeské Policie ČR Jiří Matzner.

„Skočil z okna, neboť se zřejmě rozhodl ukončit život. Lékař zdravotní záchranné služby konstatoval smrt. Přivolaný soudní lékař stanovil jako pravděpodobnou příčinu smrti vnitřní zranění následkem pádu a vyloučil cizí zavinění. Pro potvrzení bude provedena soudní pitva. Okolnosti případu teď prověřují kriminalisté z Českých Budějovic,“ dodává Jiří Matzner.

Chtěl ho podříznout

Jihočeští kriminalisté mají od Velkého pátku spoustu práce.

„Začali totiž šetřit i pokus vraždy na Pelhřimovsku, který se v pátek stal, “ pokračuje Jiří Matzner. Ten den se po předchozí domluvě sešli na návsi v obci Černovice na Pelhřimovsku dva muži z Prahy. „Setkali se, aby vyrovnali svoje majetkové spory.“

Třiatřicetiletý útočník přijel na terénní čtyřkolce. Jeho o rok mladší oběť přijela autem značky VW Passat. „Domluvili se, že pojedou na chalupu k pachateli, kde majetkové spory vyřeší,“ pokračuje Matzner.

Oba odjeli z Černovic a odbočili na vedlejší silnici. Po pár kilometrech si pachatel odstavil čtyřkolku u lesa. „Vzal si nůž a hadr a nasedl do vozidla k poškozenému na zadní sedadlo za řidiče. U obce Vlkosovice nařídil řidiči, aby zastavil před vraty jedné chalupy.“

Pachatel zde pak řidiče nožem napadl a chtěl ho zabít. „Levou rukou chytil řidiče za čelo, silou mu hlavu přitiskl k opěrce sedadla a pravou rukou mu nožem způsobil na krku skrz límec mikiny dvě řezné rány.“ Poškozený ale o svůj život houževnatě bojoval. Chytil vražedný nůž přiložený ke krku, přitom se o něj pořezal. Podařilo se mu však ze sevření vyvléknout a utekl z auta.

„Zraněný vyhledal pomoc a byl ošetřen v nemocnici. Pachatele pokusu o vraždu zadržela policie nedaleko místa činu. Teď je v policejní cele a rozhodne se o jeho umístění do vazby,“ doplnil Jiří Matzner.