Ve dnech 9., 23. října a 13. listopadu v odpoledních hodinách v Českých Budějovicích, Táboře a Třeboni uskutečnila představení pod názvem „Mě neoklameš, šmejde!“, kterého se účastnilo více než 200 seniorů.

Hana Brožková, mluvčí Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích, uvedla, že herci z nezávislé divadelní skupiny PNUtí z Prachatic sehráli seniorům sedm scének, které vycházely ze skutečných případů nekalých praktik podvodníků.

Při středeční nehodě u Sv. Jana nad Malší zemřel 18letý řidič.
Tragédie u Svatého Jana nad Malší. Zemřel tu mladý řidič

"Byť se jednalo o velmi závažné téma, dokázali herci s humorem a nadsázkou tato jednání seniorům přiblížit a upozornit je na celou řadu důležitých skutečností, kterých by se měli při setkání s podvodníky vyvarovat," uvedla mluvčí s tím, že jednotlivé scénky byly vždy doplněny odbornými komentáři přítomných policistů a strážníků, a to jak se nenechat napálit, jak reagovat, pokud se seniory někdo pokusí okrást o jejich mnohdy celoživotní úspory, a jak případně takovéto situace ve spolupráci s policisty či strážníky řešit.

Řidič pravděpodobně přehlédl světelné značení na křižovatce a před ním stojící vozidlo. V krvi mu koloval alkohol!
Muž nadýchal 1,3 promile alkoholu v krvi

"V závěrečné scénce si zahráli dokonce i sami senioři, kdy jejich úkolem bylo včas rozpoznat nekalá jednání podvodníků," dodala Hana Brožková.

V závěru setkání bylo přímo na místě zodpovězeno i několik věcných dotazů ze stran seniorů. Každý z účastníků představení si odnesl nejenom řadu rad a ponaučení, ale na závěr i malý dárek v podobě preventivních publikací a reflexních prvků.

Ilustrační foto.
Kontejner na sklo v centru města se stal terčem vandala

Poslední představení se v tomto roce odehraje ještě 20. listopadu v Písku.