Postarší muž zde již několikrát fyzicky napadl mladší sousedku. Policie jeho útoky řeší, ale muž se pokaždé zase vrátil do bytu. Žena se bojí o život. Českobudějovická policie se novým útokem zabývá i v těchto dnech.

Série násilí

„Třicátého dubna oznámila žena na policii, že byla fyzicky napadena sousedem a při útoku utrpěla zranění, která doložila potvrzením z českobudějovické nemocnice,“ říká mluvčí českobudějovické Policie ČR Regina Tupá.

Žena při útoku utrpěla zranění hrudníku a páteře.
Jména oběti i útočníka jsou redakci Deníku známa.

„Případ je řešen jako přestupek na úseku občanského soužití a v současné době probíhá vyšetřování,“ dodává Tupá.
Varující je, že podobných fyzických útoků se muž v minulosti dopustil již několikrát, aniž byl za to potrestán.

Muž, který měl sousedku údajně také škrtit a vyhrožovat jí smrtí, byl nedávno obviněn dokonce i z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Před několika dny už stanul u českobudějovického soudu.

Napadená žena během líčení uvedla, že soused z panelového domu na sídlišti ji už několikrát napadl, napřed slovně, potom i fyzicky.
Vyhazoval jí věci oknem, vnikl k nim do bytu a ohrožoval i děti. Prý ženě vyhrožoval, že ji zabije.

Křičel, že jsou na něj všichni krátcí a že má peníze na to, aby si pozval lidi, kteří si to s nimi už vyřídí.

Obviněný soused se ale hájil tím, že žena si všechno vymyslela. Sama prý naopak vyvolává spory a znepříjemňuje život jemu i jeho mamince, o kterou se po těžké operaci několik let stará. Poškodila jim prý zámek u dveří a namalovala hákový kříž na dveře.

Soudkyně nechala vyslechnout dva svědky. Jedním byl syn napadené ženy, druhým matka obviněného. Oba vypovídali ve prospěch svých příbuzných.
Během líčení pak přečetla soudkyně dopis, který napsali členové družstva.

Uvádí v něm, že obviněný se opakovaně dopouštěl agresivního jednání, které stupňoval. Poškozoval společný majetek, napadl slovně i fyzicky dokonce i členy domovního výboru.

Jeho agresivita se prý zvětšuje po konzumaci alkoholu. Neshody prý měl už s několika lidmi v domě.
Jeho násilnické jednání bylo několikrát oznámeno na českobudějovický magistrát k přestupkové komisi.

Útěk z domova

Soud se zabýval událostí, která se stala letos jedenáctého února odpoledne. Ten den se oba setkali v přízemí u výtahu. Muž prý vyhrožoval sousedce, že ji zabije a ublíží i jejímu synovi.

„Bojíme se, že se bude mstít, a proto jsme se po jeho fyzických útocích teď odstěhovali do podnájmu,“ uvedla napadená žena.
Žít společně v jednom domě je prý psychicky velmi náročné, a tohle napětí a strach prý trvá už několik let.

„Zajímalo by mě, proč si na nás zasedl a proč nám chce ublížit,“ ptala se žena u soudu.

Soudkyně nechala líčení odročit do poloviny května. Vyslechnut bude nový svědek, který se měl 11. února nacházet před domem a slyšet hádku u schránek.

Deník bude případ i nadále sledovat.