Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že aktivnějším byl mladší z pachatelů. Během čtyř let způsobil zatím prokázanou škodu za 55 milionů korun. „Bez souhlasu autorů ukládal na datová úložiště obrazová a zvuková díla (filmy) a odkazy k nim dále zveřejňoval a šířil především prostřednictvím webových diskusí," popsal mluvčí Matzner.

Neoprávněnému ukládání dat se se stejným  zápalem věnoval i 37letý muž z Budějovicka.  Ten tuto činnost provozoval od roku 2009. Nabízel filmy jako Doba ledová, Habermanův mlýn, Ženy v pokušení a další. Způsobil škodu za 30 milionů korun. Policie na případu spolupracovala s Českou protipirátskou unií.

Jiří Matzner dále doplnil, že internetoví piráti se sdružují 
na webových stránkách, kde pak své „úlovky" hodnotí. Posuzují kvalitu zveřejněných filmů a také rychlost s jakou se kopie objeví například ještě před premiérou. Mnozí z nich přitom možná netuší, že si zadělávají na celoživotní problém. Pokud je totiž dopadne policie a odsoudí soud, musejí škodu zaplatit. Muži z Budějovicka tak uhradí nejméně 85 milionů korun.