Rodiče zemřelé ženy, kteří podle sousedů vychovali ještě syna, žijí v Českých Budějovicích. "Musela na tom být zle, když tohle udělala," řekla matka deníku Blesk. Doplnila, že veřejné rozloučení se neuskuteční. "Manžel je na tom špatně. Chceme to v tichosti uzavřít. Tak jsme se s příbuznými domluvili," dodala pro Blesk žena z Českých Budějovic s tím, že s tragédií se zatím nedokáže srovnat ani zbytek rodiny.

Z pátrání po pohřešované matce a tříletém dítěti.
Šokující výsledek pátrání v horách. Podle policistů to byla vražda a sebevražda

Čtyřicetiletá žena žila v okrese Praha-západ, spolu s jejím tříletým synem ji našli mrtvou horští záchranáři v pondělí krátce po poledni v lese u Růžové hory v Krkonoších.

V pondělí ráno vyrazilo hledat ženu s dítětem 120 horských záchranářů. K členům Horské služby Krkonoše se v pondělí ráno připojilo 16 jejich kolegů z Jizerských hor a 20 záchranářů z polské Horské služby GOPR, z toho jeden psovod a dva operátoři dronu. Do pátrání se zapojili také pracovníci Správy Krkonošského národního parku. Pátrací akce začala v sobotu 31. prosince. "Policisté, kteří pátrání vedli, nás požádali na pondělí o pomoc ve velkém rozsahu. Byla to jedna z nejrozsáhlejších pátracích akcí v Krkonoších v posledních letech," řekl horský záchranář Marek Fryš.

Tady došlo k dvojnásobné vraždě. Žena zabila svou dvouletou dceru a matku.
Tragédie z Krkonoš budí vzpomínky na případy zavražděných dětí na jihu Čech

Žena byla se synem ubytovaná koncem roku v penzionu v Peci pod Sněžkou. V době, kdy měla pobyt ukončit, zůstávalo před penzionem její auto a pokoj byl zamčený. Po otevření v pokoji nikdo nebyl, ale žena v něm měla své věci.