„Host“ Michal Šesták (20) ho požádal o cigaretu, jeho kumpán Štefan Gábor (23) o zapůjčení peněz. Když stovku „jištěnou“ zástavou mobilu prohrál, chtěl další, a když barman odmítl, mladíci šli do toho. Přeskočili pult, Gábor ho údery do obličeje a do krku složil, držel mu ruce a Šesták mu podle obžaloby sebral peněženku s téměř 20 000 Kč. Pak lupiči utekli.

Barman Jindřich utrpěl mj. zlomeninu čelisti, zlomeninu krční jazylky a krevní výron kořene jazyka a byl sedm týdnů v pracovní neschopnosti. Pojišťovna chce za jeho léčení 16 418 korun. Pachatele policie dopadla – Šestáka krátce po činu pod zaparkovaným autem v trvalém bydlišti.

Oba stojí před Krajským soudem v Českých Budějovicích s obžalobou z loupeže se způsobením těžké újmy (Gábor jako zvlášť nebezpečný recidivista). Gábor je dále viněn z toho, že ve stejném bazu 26. října kolem půl druhé bezdůvodně napadl 42letého muže a dalšího hosta, který se poškozenému snažil pomoci. To mu vyneslo obžalobu z dalšího ublížení na zdraví a z výtržnictví. Když napadený muž u hlavního líčení vyčíslil ztrátu na výdělku 3753 Kč, obžalovaný řekl, že je ochoten mu to nahradit. Tehdy ho prý praštil, protože ho u stolu něčím urazil, což svědek popřel.

Bil, ale neloupil?

Událost s barmanem Gábor líčil tak, že poškozený mu nechtěl nalít a řekl něco vulgárního, tak ho jednou, dvakrát praštil, ale nic mu nevzal, ani k tomu nenabádal Šestáka, a odešel. Šesták zase řekl, že tohle je verze, k jejímuž potvrzení ho Gábor výhrůžkami do oken vazební věznice nutil. Barmana prý ale chtěl Gábor přepadnout kvůli penězům, aby měl na cestu do Prahy hledat ženu, která mu utekla. K součinnosti ho prý Gábor donutil, on že ale barmanovi nic neudělal. Poprvé na policii uvedl, že mu jen mu odtahoval ruce od pasu a vzal mu tu kasírtašku, podruhé popřel i takovouto účast s tím, že poprvé bral věc částečně na sebe ze strachu před Štefanem – nechtěl prý nechat všechno na něm. Přes okno vazební věznice ho prý později Gábor výhrůžkami nutil, aby řekl, že spoluobviněný přepadeného jen zbil a pak hned odešel, takže vzít tu peněženku že ho neviděl. Je to ale tak, jak říká on.

Hlavní líčení pokračuje.