A byla to komunikace někdy hodně drsná . . .

Oldřich Bugoš po mobilu děvčata kontroluje, kde že jsou, a zajímá se, kolik už mají vyděláno, případně je „povzbuzuje“ k vyššímu výkonu.

Policejní operativa tentokrát funguje perfektně, jsou zaznamenány časy spojení na sekundy přesně a záznam technicky dokonale hovory zachycuje.
Tak 17. ledna ve 12:58:22 prostitutka sděluje, že ještě nic nemá, a Bugoš ji mobilizuje k lepšímu výkonu. V 16:55:12 zjišťuje, že dotyčná ještě nic nevydělala, a vytýká jí, že jindy už v tu dobu měla 150 eur.

Děvčata svému „ochránci“ sdělují, že stojí, hlásí mu vydělaných tu čtyřicet, tu sto. Občas s nimi mluví Helena M., a připomíná to trochu hru policistů na jednoho hodného a jednoho zlého. M. dívky jakoby mateřským tónem napomíná, aby vydělávaly víc, diví se, proč mají tak málo, a nabádá je, aby se usmívaly a stopovaly. Někdy přitvrzuje – dotyčná se má „vzpamatovat“, takhle se flákat prý jde den, dva, ale ne pořád.

„Rozkopu ti . . .“

Bugoš jindy nakazuje, že mají „brát všechno“, vypočítává jim, že jiné, které se snaží, mají už sto, sto dvacet eur a ona pořád jen pětašedesát. Dává jí za vzor kolegyně, které „chodí na pokoje“, zatímco ona chodí pořád jen za dvacku . . .

Občas zvyšuje hlas, rozkřičí se, vyhrožuje, jednou dokonce zavražděním, jestli nebude „dělat“.

Když prostitutka 8. února v 16:33:55 sděluje, že má pořád stejně, Helena M. jí radí, aby se vzpamatovala, a Oldřich Bugoš se na ni rozeřve: že za ní přijede a rozkope jí . . ., že jí to slibuje dlouho, že od něho jednou dostane, že ji ostříhá dohola . . .

Dvě hodiny nato už dotyčná uvádí, že má 55 z pokoje, v 19:41:54 hlásí 75 eur v autě, ve 21:16:04, že má 215. Těsně před třiadvacátou hodinou jí Helena M. hrozí, že dokud neudělá čtyři stovky, zůstane na štaci.

Předseda senátu se po každém přehraném záznamu ptá Oldřicha Bugoše, zda se chce vyjádřit, a obžalovaný stereotypně nechce. Nevypovídal ani v přípravném řízení. Odposlechy se zato zdají hovořit dostatečně výmluvně . . .

Soud hodlá slyšet „spolupracovnice“ Bugošových a další svědkyně i „naživo“, ale řada z nich zatím k soudu nenašla cestu.

Hlavní líčení bylo odročeno.