Začalo loni v květnu. Po řadě jednacích dnů ale muselo být na delší dobu přerušeno, když po úrazu kolegy převzal věc jiný předseda senátu.
Obvinění jsou obžalováni z kuplířství, Bugošové dále z nedovolené výroby a držení omamných látek, Ladislav Bugoš i ze znásilnění.

Vydělali miliony?

Dvacetkrát trestaný Ladislav Bugoš podle obžaloby mj. nutil ve Skoronicích a v okolí k prostituci dívku na útěku z výchovného ústavu, které ještě nebylo 18 let. Hrozil jí zbitím a využíval její závislosti na pervitinu, který jí poskytoval.

Dále měl přinutit pohrůžkou násilí a bitím prostituovat další dívku mladší 18 let. K prostituci údajně přiměl i svou tehdejší družku.

Viněn je dále z poskytování pervitinu i dalším děvčatům, a to i některým mladším osmnácti let. Dvě prý opakovaně bitím nutil k souloži . . .

Jeho bratr Oldřich, dvanáctkrát odsouzený, je zase viněn z toho, že k provozování prostituce přinutil nezletilou dívku, která utekla od matky a později z výchovného ústavu.

Všechny peníze od ní přebíral a „za odměnu“ jí poskytoval pervitin. Později „péči“ o tuto dívku převzal jeho bratr Ladislav.

„Jejich“ prostitutky měly bratrům vydělat řádově miliony korun . . .

Nenutili je?

Ladislav Bugoš u soudu násilné činy a drogové delikty popřel. Děvčata prý prostituovala dobrovolně, on jim jen pomáhal dojíždět; peníze šly na společnou hromádku.

Další dva obvinění se k žalobě nevyjádřili.

V přípravném řízení byla vyslechnuta řada děvčat, která byla k prostituci obviněnými nucena.

Jejich usvědčující výpovědi jsou doplňovány záznamy o telefonních odposleších a SMS mezi obžalovanými a svědkyněmi.

Třináct dívek navrhla státní zástupkyně pro slyšení u hlavního líčení. Dostat je k soudu však byl problém . . .

Se strachem

Hned první z nich, osmnáctiletá dívka, požádala, aby mohla svědčit v nepřítomnosti obžalovaných.

Líčila, jak ji Ladislav Bugoš nutil vydělat denně 200 až 250 eur. K silnici, kde šlapala, si pro ně jezdil nebo si je nechal posílat. Svědkyni žádné peníze nedával.

Zprvu prý s nějakým násilím nepočítala, ale když poznala jednání obviněného a to, jak to v branži chodí, bála se utéct, že si ji najde; současně ale od něho potřebovala drogu . . .

Ladislav Bugoš označil její výpověď za „prachsprostou lež“ a trval na konfrontaci: „Čeho se bojí?! Copak jsem nějaký čert? To ji na dálku nějak zastřelím nebo proměním v králíka?!“

Na pondělí předseda senátu JUDr. Daniel Prouza zajistil přítomnost dalších poškozených. Některé předvedla policie, některé dokonce vyčkaly slyšení v cele zadržení.

Odpovídaly velmi vyhýbavě.

Jednu z klíčových svědkyň přivedl odpoledne policista z výchovného ústavu. Do jednací síně vstoupila až na opakovanou výzvu a s pláčem.

Po předestření bodů obžaloby řekla jen, že to prý tak nebylo – tedy že by ji Ladislav Bugoš nutil násilím k sexu, přiměl ji k provozování prostituce atd.

Soud tedy četl osm stránek její detailní a kontinuální výpovědi z přípravného řízení. O tom, jak si v jedenácti či dvanácti chtěla přivydělat prostitucí, jak ji seznámili s „Láďou“ a ten ji odvezl do Skoronic. Holky jí tam nabídly pervitin a ukázaly jí, kam si má stoupnout . . .

Teď řekla, že si to všechno vymyslela. Proč, prý neví . . .

Hlavní líčení pokračuje.