Lucián Daniš dostal čtyři roky, Richard Rafael rok. Oba se odvolali. Čtyřem únosců vyměřil senát po třech letech podmíněně.

K činu došlo loni v jedné z prostějovských ulic. Události předcházel incident v penzionu Hluboké nad Vltavou, kam 15. července přijela skupina ostravských „bandy keški“ hledat údajně unesenou dívku. Měla přitom ubytované hosty z klanu „pejreských keški“ napadnout se zbraněmi a jednu z žen oloupit. Případ řešil letos Okresní soud v Č. Budějovicích, před kterým poškození vzali výpovědi zpět jako vymyšlené. Obviněné soud poté obžaloby zprostil. (Podrobnosti Českobudějovický deník 6. května.)

K únosu Mercedes pak mělo dojít v Prostějově. Skupina vedená Luciánem Danišem narvala dívku do auta. Přitom jí zlomili nohu. Incident viděly dvě kamarádky Mercedes. Oznámily to její matce Anně Lakatošové a ta informovala policisty.

Banda únosců umístila zraněnou dívku k Richardu Rafaelovi do Ostravy. Tomu se sténající dívky zželelo a odvezl ji druhý den do nemocnice na pojištěneckou kartu své dcery. Podvod však odhalili zdravotníci .

Obžalovaní u soudu tvrdili, že v Prostějově vůbec nebyli. Richard Rafael nevypovídal. V přípravném řízení uvedl, že mu zraněnou někdo přivezl.
Mercedes Lakatošová a její matka na rozdíl od loňských vyjádření únos popíraly.

„Dívka odjela dobrovolně. S Luciánem se měli rádi, ale rodiče Mercedes jejich vztahu bránili. Proto si dívka únos vymyslela, měla obavy z přísného trestu,“ sdělil zmocněnec olašské dívky Oldřich Ševčík, v budějovické věci obhájce. Podle něho si zlomila nohu při pádu na schodech.

„Nechtěla jsem, aby se s Lucianem stýkali. Byla jsem v šoku, když ji odvezl, tak jsem to ohlásila na policii. Teprve před třemi dny se mi Mercedes přiznala, že s ním jela dobrovolně,“ tvrdila matka.

Podle státního zástupce pravděpodobně došlo k tiché dohodě mezi znesvářenými klany Olachů. Výpovědi Mercedes a její matky však soudní senát nepřesvědčily a nepravomocně rozhodl o vině obžalovaných.

S čímpak asi poškození přijdou, až se na Moravě bude projednávat pokus o vraždu Josefa Lakatoše, rovněž v důsledku sporů těchto klanů vyvolaném „přestupem“ družky Luciána k Robertu Lakatošovi?!