Jeho poslední hodiny před smrtí mapovaly u soudu také tři ženy, které žily v jeho blízkosti a které s ním byly v kontaktu i poslední den jeho života. Tím dnem byl loňský 20. duben, kdy byl kýmsi omámen, uškrcen a vhozen do přehrady.

Z činu je podezřelá jedna z nich, jeho manželka Eva.

Slečna Irena, s níž měl posledních pět let partnerský vztah, s ním byla domluvena na schůzce. Ta se měla uskutečnit po jeho večerním jednání s manželkou o majetkovém vyrovnání před rozvodem.

Opakovaně ho podle dohody prozváněla, ale on se jí zpátky neozval. Myslela si, že stále jednají. Později ale už nebral telefon.
„Nikdy se nestalo, že by bez omluvy předem dohodu nedodržel,“ řekla slečna Irena u soudu. „Když byl na cestě, vždycky se mi ozval. Prozváněli jsme se, abychom věděli, že jsme v pořádku.“

Jednání o majetku

Problémy v podnikání podle ní Miroslav Rajtmajer neměl. Nosil zbraň, protože se tak lépe cítil a protože někdy převážel vysoké peněžní částky z obchodů.

Jeho otec pak uvedl, že zbraně miloval, měl jich asi jedenáct. Svědkové uvedli, že se jim Rajtmajer svěřil s přáním založit s Irenou rodinu.
První ženou Miroslava Rajtmajera byla Marcela. Bylo jí sedmnáct, když se poznali. Vzali se, když čekali dceru, a po deseti letech se rozvedli. Ale i potom zůstali přáteli.

Miroslav Rajtmajer jí prý řekl o problémech se současnou manželkou a také o přítelkyni. S tou se shodou okolností osobně poznala, když byla hospitalizována v Praze, kde dívka pracovala.

Loni 20. dubna jí Miroslav Rajtmajer poslal esemesku k svátku. Navečer jí pak volal, že bude s Evou jednat o majetkovému vyrovnání, ale že termín asi nestihne.

„Jako bych měla nějakou předtuchu, řekla jsem mu, ať si radši s sebou nebere pistoli. On mě ale ujistil, že to bude v přátelském duchu,“ řekla svědkyně. Bývalý manžel se jí svěřil také s tím, že potom na noc nebo ráno pojedou s přítelkyní do Podolí.

Ráno jí volala Irena, že jí Miroslav nebere telefon.

S Evou Rajtmajerovou se setkala pouze dvakrát. Jednou jí místo manžela přinesla výživné, podruhé pak až jeho parte.

Katův šleh?

Lucie, dcera Miroslava a Evy Rajtmajerových, vzpomínala, že matka ten den připravovala katův šleh. Viděla také přichystané sáčky s rýží. Když jí taťka kolem 18. hodiny zavolal, byla už mimo domov.

Do bytu se s přítelem vrátili v sobotu odpoledne. Ohřála jim ten katův šleh. V lednici stále ještě byla rýže, ale udělala k němu hranolky ze syrových brambor.

Její výpověď u soudu poslouchala i matka Eva, která od začátku stíhání popírá, že by tehdy manželovi připravovala něco s rýží. Tvrdí, že udělala steaky s hranolky, které pak ale vyhodila.

Dcera pokračuje, jak potom odjeli s matkou a přítelem na chalupu do Podolí. Přítel řídil avii, kterou otec přivezl v pátek večer z Prahy a která zůstala stát před domem.

Po celkem nevinné otázce, kdo je k tomu instruoval, když přece nebylo jisté, že si avii nevyzvedne Miroslav Rajtmajer od domu sám, se dívka zhroutila. Její výslech musel být proto přerušen.

Hlavní líčení s Evou Rajtmajerovou pokračuje.