K činu došlo loni o prvním prosincovém víkendu. Poté, kdy zloději „odstavili“ zabezpečovací elektronický systém, vnikli dovnitř a sebrali cigarety, doutníky a další zboží a zařízení. Věci odvezli mj. dvěma citroëny poškozené společnosti. Z nich jeden byl později nalezen podle GPS. Škoda se vyhoupla přes 8,1 milionu korun.

Podle předsedkyně senátu dvojici usvědčují mj. pachová stopa a DNA, důkazy proti nim byly zajištěny i při domovních prohlídkách.

Třetího obviněného, Martina M. (31), soud obžaloby zprostil. Nepodařilo se vyvrátit jeho tvrzení, že auto zjištěné na místě činu tehdy půjčil jiné osobě.

Všechny tři soud dále zprostil obžaloby z krádeže cigaret, lihovin aj. za téměř půldruhého milionu v Jednotě v Dačicích a vykradení skladu Jednoty v Kaplici–Nádraží, kde způsobili škodu za 1,8 milionu. David Vinklárek byl rovněž zproštěn z obžaloby ze dvou krádeží v Lysé a v Ostrově se škodou za 1,25 a 1,08 milionu.

„Je sice pravda, že se tato vloupání podobají, jako by si z oka vypadla, ale stop zajištěných na místech činů bylo tak málo, že to nestačí k usvědčení, že tam byli právě obžalovaní,“ dodala předsedkyně senátu.

Sádlo s Vinklárkem se proti odsuzující části rozsudku na místě odvolali.