Vrchní soud v Praze zamítl Stehlíkovo odvolání proti rozsudku, jímž byl v lednu Krajským soudem v Českých Budějovicích uznán vinným z vraždy Josefa Ondoka.

Osmadvacetiletý Josef Ondok byl dealerem firmy GECO Tabak. Daniel Stehlík ho vylákal loni 21. března do Volyně s dodávkou objednaného zboží za 414 597 Kč.

Odtud pak oba pokračovali dále na polní cestu k Přechovicím.

Smrtící výstřely kvůli tabáku


Stehlík tam svou oběť dvakrát střelil legálně drženou devítkou zezadu do hlavy a hrudníku. Smrtelně zraněného muže odvezl k Nišovicím. Zmocnil se čtrnácti beden marlborek a dalších věcí.

ostřeleného muže pak nechal zamčeného v nákladním prostoru auta.

Když se dealer nevracel, byla večer zalarmována policie. Ta pak jeho auto vyhledala pomocí GPS.
Zachráncům těžce zraněný muž stačil říct, že mu to udělal Daniel Stehlík. Podezřelý byl zadržen druhý den ráno. V jeho autě byla nalezena pistole, z níž vyšla smrtící střela, i klíček od Ondokova firemního auta.

Muž za několik dní 2. dubna na následky těžkých zranění v nemocnici zemřel.

Stehlík tvrdil, že se zadlužil, půjčil si u lichvářů v Plzni a ti mu vydíráním a výhrůžkami vnutili splacení cigaretami. Podle jejich pokynů je objednal, ale na místě u Volyně prý přenechal jednání s dealerem lichvářům.

Předtím sebrali Stehlíkovi zbraň a s Ondokem někam odjeli. Krajský soud však jeho obhajobě neuvěřil. Soud zvažoval uložení výjimečného trestu, ale nakonec přihlédl k dosavadní bezúhonnosti pachatele a vyměřil sankci na horní hranici „normální“ sazby.

Odvolací instance rozhodnutí potvrdila.