Ten dostal v červenci za znásilnění se způsobením těžké újmy na zdraví od krajského soudu trest odnětí svobody na osm let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Násilník zaútočil na ženu v golfu

Loni 27. října kolem druhé v noci v lesíku u sídliště Vltava přinutil 32letou ženu na předním sedadle VW Golf III k análnímu pohlavnímu styku.
Poškozená utrpěla v důsledku útoku posttraumatickou stresovou poruchu, tedy těžkou újmu na zdraví.

Obžalovaný skutek popírá. Říká, že známou, která si tehdy k němu přisedla v baru, na její žádost odvezl k Jihočeské chalupě, vysadil ji a odjel.

Poškozená ale tvrdí, že obviněný cestou zabočil k Branišovu. Zastavil v lese a požadoval po ní orální styk.

Když ho odmítla, začal ji škrtit, stáhl jí džínsy a zezadu do ní vnikl. Křičela, bolelo ji to, neví, jak se dostala domů.

Ještě v sedm ráno měla v krvi 2,12 promile alkoholu. Událost ji psychicky poznamenala, bojí se sama vycházet, trpí nespavostí.
Znalkyně psychiatrička uzavřela, že poškozená by si líčený děj nevymyslela.

Obhajoba chtěla doplnit dokazování rekonstrukcí ve VW Golf – v jeho interiéru je prý děj tak, jak byl popisován, nerealizovatelný.
Navrhovala řadu ještě i dalších důkazů, ale soud je odmítl.

Obhájce závěrem konstatoval, že poškozená byla nesporně znásilněna, což prý ale neznamená, že pachatelem byl právě jeho klient.

Znovu tvrdil, že provést násilný pohlavní styk tak, jak je popisován, uvnitř auta není možné. Zdůrazňoval údajné rozpory ve výpovědích poškozené.

DNA svého klienta za nehty poškozené a ve výplachu z kalhotek podle obhajoby nejspíš vysvětluje výpověď nezaujatého svědka o tom, že se ta žena s obviněným předtím na baru k sobě dlouho „měli“, hladili se, objímali.

Ke svým nepravdivým tvrzením proti Dominiku P. prý mohla být motivována tím, že obviněný dvakrát v minulosti napadl jejího partnera.
„O skutku přetrvává příliš mnoho pochybností, obviněný by měl být proto obžaloby zproštěn,“ shrnul obhájce.

Dominik P. řekl, že se znásilněním nemá nic společného. Krajský soud ho nicméně uznal vinným a uložil mu trest při polovině sazby.
Příliš mnoho okolností

„Pokud by skutek měla spáchat jiná osoba než obžalovaný, musela by mít poškozená značnou pohnutku k tomu, aby nepravdivě označila za pachatele obviněného,“ řekl předseda senátu.

„A také by musela v době od jejího odvozu k restauraci do příchodu na policii zajistit, aby se její vytrhané vlasy ocitly ve vozidle obžalovaného, aby se jí za nehty dostala jeho DNA – těžko uvěřit obhajobě, že se to mohlo stát při pouhém hlazení. Musela by dodat stopy DNA obviněného na svůj oděv, zvláště na kalhotky. To je příliš mnoho okolností k ,zařízení´…“

Stejného názoru byl nyní i odvolací soud.