Zraněná chodkyně končí v nemocnici s podezřením na otřes mozku. Kalendář právě ukazuje čtvrtek 22. března, asi deset hodin dopoledne.

Snímek cyklisty, který se podařilo zachytit jednomu z náhodných kolemjdoucích, se v závěru minulého týdne šíří jihočeskou metropolí jako lavina. Stává se hitem na sociální síti Facebook a policisté díky němu i za pomoci několika statečných lidí najdou podezřelého 61letého muže hned druhý den. A to i přesto, že po nehodě dost podstatně mění vizáž. Osudnou se mu stává návštěva oblíbené hospůdky, kam často a rád chodí na pivo. Deník přináší exkluzivní výpověď dvou svědků, kteří u toho byli. Respektuje přitom  přání nezveřejňovat jejich jména ani název restaurace.

„Byl úplně v klidu, stejně jako každý jiný den. Vůbec bych to na něm nepoznala. Jen mi přišlo trochu divné, že si ostřihal vlasy,“ popsala mladá žena, která podezřelého poznala a zavolala na něj policisty. Ti dorazili asi za deset minut. Muž pak prý normálně dopil, zaplatil a s hlídkou v klidu odešel. Podle nájemce restaurace přichází muž minulý čtvrtek na pivo hned dvakrát. Ráno má ještě dlouhé vlasy, odpoledne už je ale ostřihaný nakrátko. „Říkali jsme si, co se asi stalo. Na pivo sem chodil hodně a občas dělal problémy, ale vždycky jsme ho nějak srovnali,“ podivuje se hostinský. Dodává, že hosté restaurace  poznávají cyklistu z fotografie hned v pátek druhého dne.

Policejní mluvčí Regina Tupá potvrzuje, že dotyčný 61letý muž z Budějovicka v případu skutečně figuruje jako podezřelý. Má to ale jeden háček. Vyšetřování je totiž rozděleno na dvě samostatné části a nezávisle na sobě se jím zabývají dvě policejní složky – dopravní inspektorát a obvodní oddělení v ulici 28. října.  První řeší pouze nehodu jako takovou, druhá údajné odcizení kabelky, ve které měla poškozená osobní doklady, peníze, platební karty i mobilní telefon. „V současné době případ dokumentujeme a šetříme jako přestupkové jednání. Nevylučujeme však, že může dojít k překvalifikování na trestný čin krádeže,“ zdůrazňuje mluvčí Tupá.

Dodává, že z prvotních výpovědí svědků nehody totiž vyplývá, že cyklista po srážce zastavil a pomohl zraněné ženě na chodník. Zároveň jí také ze země posbíral vypadané věci a dal je do kabelky, se kterou se pak nepochopitelně vydal pryč. Zarážející je i skutečnost, že nezavolal sanitku a nepočkal ani na příjezd policie. Pomoc raněné ženě zajistil jiný kolemjdoucí.

„Podezřelý muž odevzdal téhož dne kabelku v oddělení ztrát a nálezů v budově budějovického  magistrátu, kde si ji poškozená  později vyzvedla. To, zda cyklista z kabelky něco odcizil, teď teprve prověřujeme,“ uzavírá policejní mluvčí Regina Tupá.