„Důvody pro vazbu vzhledem k vysokému trestu, který mu hrozí, dále trvají. Důkazy vedou k tomu, že se měl dopustit jednání tohoto trestného činu a je tedy podezření, že jej spáchal," zdůvodnil zamítnutí žádosti předseda senátu Petr Černý a upřesnil výši trestu, který se pohybuje v rozmezí od pěti do 10 let, přičemž by se měl pohybovat v polovině této sazby. Tedy kolem osmi let.

„Nemůžu na to říct vůbec nic. Myslím, že důkazy o tom, že jde o tunelování mých sedmi set milionů jsem přednesl jasné," řekl pro Deník Stanislav Snášel, který se proti zamítnutí žádosti o propuštění z vazby na místě odvolal k Nejvyššímu soudu.

Komplot bývalých spojenců

Táborský podnikatel je obžalovaný pro zločin úvěrového podvodu se škodou více než 330 milionů. Podle žalobkyně Aleny Píchové poskytovateli úvěru coby jednatel společnosti LaS Tábor záměrně zatajil podstatné údaje.
Ve svém prohlášení, které před senátem Snášel přečetl, vše popírá a hovoří o komplotu lidí, se kterými ho spojoval úvěr u banky NLB Faktoring. „Pan Štefan Loncnar (předseda představenstva), Jan Harangozzo (souzen v případě zmanipulovaných konkurzů kolem ústeckého soudce Jiřího Berky), Františka Janů (býv. manažer Setuzy) nebo Pavel Němec (někdejší ministr spravedlnosti) a další mě chtěli odstranit a dostat se k mému majetku, který má hodnotu 700 milionů," míní Snášel.

Kritiku seslal i na stranu žaloby. „V týmu snů jsou podle ní samí hodní a poctiví, takže v base jsem jen já, a to bez jasných důkazů. Obžaloba se opírá o smyšlenky a domněnky a parta jásá, že má oporu ve lžích. Jde o zneužití stání moci, protože bankéř měl dobré vztahy na státní zastupitelství. Vše popírám a žádám o zproštění obžaloby, protože na mé osobě je páchán zločin, a o propuštění z vazby," říkal se slibem, že se bude každý den na státním zastupitelsvtí  hlásit.
Nejhorší je pro něj odloučení od dětí. „Menší syn říká, že jsem je opustil, třiadvacetiletý si myslí, že jsem zemřel."

Obhájce Jan Varga věří v prohlášení věřitele dlužníka, který se má dostavit na příští soudní jednání. „Lze předpokládat, že zopakuje svou výpověď, a sice, že toho konkrétního dne žádné finanční prostředky neposkytl," naznačil.

Více v zítřejším tištěném vydání Táborského deníku.