„Je možné od žalované škody odečíst hodnotu zástavy. Je to sice ve prospěch obžalovaného, ale na právní kvalifikaci se nic nemění," upozornila Alena Píchová. Stále podle ní jde o trestný čin úvěrového podvodu a s ohledem na výši škody hrozí Snášelovi trest odnětí svobody v délce od pěti do deseti let. Žalobkyně navrhla 7,5 roku.
Škodu měla Snášelova firma LaS Tábor způsobit bance NLB Factoring, u níž si v roce 2007 vyřídila investiční úvěr na stavbu českobudějovického domova pro seniory. Snášel to však popírá a mluví o komplotu lidí kolem banky.
„Pan Snášel se trestného činu nedopustil a z dokazování ani nevyplývá, že by vznikla škoda takové výše, jaká je mu kladena za vinu. Dům seniorů je natolik unikátní, že nelze jednoznačně určit jeho cenu
a znalci se v ní rozcházejí až o 170 milionů," řekl obhájce Jan Varga. Kromě úvěrového podvodu si Stanislav Snášel vyslechl další dvě obvinění: ze spáchání podvodu ve stadiu pokusu a ze zpronevěry.
Vyúčtování energií:
Co s tím, když sice máte přeplatek, ale přesto vyšší zálohy?Stanislavu Snášelovi hrozí 7,5 roku vězení
Tábor – Škoda, kterou měl způsobit podnikatel Stanislav Snášel z Tábora, není podle státní zástupkyně Aleny Píchové 270 milionů, nýbrž necelých 34 milionů. Žalobkyně to uvedla ve své závěrečné řeči.
Stanislav Snášel (vlevo) měl dle obžaloby spáchat úvěrový podvod za 330 milionů korun. Na snímku je se svým obhájcem Janem Vargou.
|
Foto: Deník/ Václav Pancer