Mluvčí městské policie Věra Školková popsala, že obsluha kamerového systému poprvé spatřila jezdce na náměstí. Odtud se 36letý muž z Domažlicka a o dva roky starší kolega z Krumlovska vydali do Krajinské a na Pražskou. „Vozovka jim nestačila, a tak jeli chvílemi i po chodníku. Strážníkům se muže podařilo dostihnout a zastavit až v Nemanicích," zmínila mluvčí strážníků.

Při podání vysvětlení jezdci řekli, že patří ke koňskému expresu a jednou ročně touto cestou rozvážejí poštu po městě. Strážníci je hned vzápětí poučili, že se jízdou dostali do křížku se zákonem. „V první řadě se dopustili přestupku porušením obecně závazné vyhlášky města, která zakazuje vstupovat s koňmi na veřejná prostranství v historickém centru. Též se dopustili dopravního přestupku tím, že porušili zákaz jízdy na zvířatech od soumraku za svítání na silnici první nebo druhé třídy a zvířata nebyla označena předepsaným osvětlením," vysvětlila mluvčí. O postihu rozhodne správní úřad.

Československý Pony ExpressPony Express byl štafetovou přepravou pošty jezdci na koních v USA v letech 1860 až 1861. Jeden úsek odpovídal zhruba dvaceti kilometrům. V červenci 1983 si nadšenci Stanislav Vodenka a Tomáš Král vyzkoušeli první jízdu a doručili takzvanou zakládací listinu. První trasu Pony Expressu, z Mníšku pod Brdy do Suchdolu nad Odrou, uskutečnili westernoví nadšenci 13. září 1985 k uctění památky jezdců amerického Pony Expressu.
Trasa měřila 400 kilometrů a u počátku této tradice stáli také suchdolští jezdci Bohumil Kašpárek a Jan Valchař. Ponny Express se postupně propojil s německou, polskou, holandskou i slovenskou větví. V letošním roce se tak uskutečnil 31. ročník této neobvyklé jízdy. Více na www.pony-express.cz