Tomu spravoval v roce 2002 klíční kost. Při zavádění tzv. Kirschnerových drátů se ale dopustil chyby. Přesto nepřikročil k reoperaci, ani pacienta důsledně sám nekontroloval po propuštění z nemocnice. Předpokládal prý, že nejdéle šest týdnů od operace dojde k vyjmutí drátů. Pacienta předal do péče ambulance. Při první kontrole byl pozván na další, ale poškozený se už nedostavil. Dráty časem „vycestovaly“ do mužova těla a ten přechodně částečně ochrnul.

Okresní soud uložil chirurgovi deset měsíců podmíněně na půldruhého roku. Krajský soud rozsudek zrušil a stíhání obžalovaného zastavil. Uzavřel, že k pochybení došlo i postupem jiných lékařů, kteří poškozeného vyšetřovali v roce 2004. K proniknutí drátu do míchy došlo až v důsledku tehdejšího otálení s operací. V této fázi již obviněný nepřišel s poškozeným do kontaktu.

K dovolání nejvyšší státní zástupkyně Nejvyšší soud ČR (NS) rozhodnutí krajského soudu zrušil a věc mu vrátil. Přes následný liknavý přístup jiných lékařů a zdravotnických zařízení v roce 2004 od dubna do května 2004 bylo podle dovolací instance jednání obžalovaného hlavní a zásadní příčinou, která vedla ke vzniku konečného následku v podobě těžké újmy na zdraví.

Krajský soud, vázaný právními závěry vyšší instance, rozhodnutí o vině obžalovaného ve středu nezměnil, ale trest mu snížil na samou spodní hranici sazby – na půl roku s výkonem podmíněně odloženým na zkušební dobu jednoho roku. Zvažoval i upuštění od potrestání, ale vzhledem k absenci doznání obžalovaného tak neučinil.