Městem se dopoledne rozběhly informace o tom, že se zde i střílelo a jsou zranění. Policejní mluvčí Lenka Krausová Deníku sdělila, že incident byl oznámený v devět hodin. Před polednem upřesnila původní informaci, že zde mělo dojít k potyčce údajně šesti až osmi osob. "Poprali se dva muži a jeden dostal půllitrem po hlavě. Oba byli převezeni na ošetření do nemocnice. Žádné střelné zbraně či nože použité nebyly," uvedla Lenka Krausová.

Potyčku mezi dvěma muži ve věku třiatřicet a devětatřicet let, ke které došlo včera v dopoledních hodinách před jedním z barů v ulici Kněžská, dál šetří policisté z obvodního oddělení České Budějovice - město.

"Dvojice se měla fyzicky napadnout po předchozí slovní rozepři. Starší z mužů měl mladšího udeřit sklenicí do obličeje a způsobit mu zranění, se kterým byl ošetřen v nemocnici. Při potyčce utrpěl zranění i mladší z aktérů. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Podezřelými z protiprávního jednání jsou v tuto chvíli oba muži," upřesnila v neděli policejní mluvčí Lenka Krausová.

V sobotu 23. 9. došlo v českobudějovickém nonstop baru na rohu ulic Kněžská a Karla IV. ke rvačce. Před barem byla krev. Na místo přijeli kolem desáté hodiny tři policejní auta. Uvnitř byl podle výpovědi svědků člověk s 'roztrhaným' obličejem.Zdroj: Deník/Kamila DufkováJak se podařilo zjistit Deníku přímo na místě, rvačka se měla odehrát před nonstop barem na rohu ulic Karla IV. a Kněžské. "Na zemi zde je plno krve a zakrvácené obvazy jsou i v odpadkovém koši. Servírka zametala střepy. Na místě jsou i tři policejní auta," popisuje situaci redaktorka. 

Venku stála i otřesená slečna Lucie, která říkala, že viděla člověka s roztrženým obličejem. "Jsem z toho špatná," dodala s tím, že chce celý zážitek vytěsnit.

Servírka Deníku sdělila, že se všichni servali a odešla dovnitř.


Zjišťujeme další podrobnosti.