Podnapilý cyklista spáchal hned několik přestupků, strážníkům se snažil ujet

V sobotu 29. února v půl osmé večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici F. A. Gerstnera. Strážníci si zde všimli cyklisty, který jel po chodníku a následně projel křižovatku s Mánesovou ulicí na červený signál „Stůj“, kdy svou bezohlednou jízdou donutil ostatní účastníky provozu zastavit. Muž byl nebezpečný sám sobě i svému okolí a strážníci se ho rozhodli zastavit. Spolupráce se však nedočkali. Cyklista se pokusil situaci vyřešit tak, že strážníkům ujede. Hlídce se muže podařilo zastavit až za použití donucovacích prostředků v ulici Na Zlaté stoce.

Strážníci pětačtyřicetiletého muže z Českých Budějovic podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která vyšla s pozitivním výsledkem 0, 48 promile. Muž se stal podezřelý ze spáchání hned několika dopravních přestupků a přestupků proti veřejnému pořádku. Událost bude předána ke správnímu orgánu českobudějovického magistrátu, kde muži hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

Pátrání Policie ČR. Ilustrační foto.
Strážníci odhalili celostátně hledaného patnáctiletého chlapce

Podnapilý mladík odmítal opustit trolejbus, ukázalo se, že mu ještě nebylo osmnáct

V sobotu 29. února v půl dvanácté večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o problémovém pasažérovi na konečné v České Vrbném, který odmítal opustit trolejbusu. Strážníci na místě zjistili, že se jednalo o podnapilého mladíka, který zde usnul. Sedmnáctiletý mladík strážníkům sdělil, že popíjel se svým příbuzným a při cestě domů usnul.

Strážníci mladíka vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, která vyšla s pozitivním výsledkem. Mladík nadýchal 1,53 promile. Strážníci na místo přivolali rodiče podnapilého hocha, kteří si ho vzápětí vyzvedli. Zároveň byli poučeni, že událost bude předána ke správnímu orgánu k dalšímu řešení. Mladík se stal podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. Zároveň bude tato událost předána jako podnět na odbor sociálně právní ochrany dětí.

Městská policie České Budějovice. Ilustrační foto.
Podnapilí manželé si ustlali v obchodním centru

Podnapilý muž pokřikoval na kolemjdoucí, skončil na záchytce

V neděli 1. března krátce po druhé hodině odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilém muži, který se pohyboval ve vozovce a pokřikoval na kolemjdoucí. Vše se mělo odehrávat u obchodního centra Mercury. Dle oznamovatele měl tento muž také kopnout do jednoho ze zaparkovaných osobních automobilů. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. Jednačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic s hlídkou příliš nespolupracoval. Byl silně ovlivněn alkoholem, čímž ohrožoval sám sebe i své okolí. Strážníci muže sice vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, ale vzhledem k jeho silné podnapilosti jí nedokázal provést správně.

Lupič, zloděj - Ilustrační foto
Ze zahradní chatky zmizelo nářadí. Policisté hledají zloděje

Strážníci následně rozhodli o převozu muže na protialkoholní záchytnou stanici, což se mu příliš nelíbilo a pokusil se jednoho ze strážníků odstrčit. Následovala rychlá reakce strážníků a proti muži použili donucovací prostředky.

Muž se záchytce nevyhnul, jen na ní byl převezen v poutech. Následnou kontrolou zaparkovaných vozidel nebylo zjištěno žádné poškození.

Věra Školková, tisková mluvčí Městséá policie České Budějovice