Podle státního zastupitelství se tím dopustil podvodů se škodou velkého rozsahu,
za které mu v případě uznání viny hrozí pět až deset let vězení. Mimo to je stíhaný pro nedovolené ozbrojování, protože při prohlídkách kanceláře u něj policie zajistila tři nelegálně držené revolvery 
a větší množství nábojů.

Mezi poškozenými figurují také manželé Josef a Marcela Stavjaníkovi, které loni 
v březnu poslal pražský Městský soud do vězení za obří skoro čtvrtmiliardový podvod 
s 6000 tunami máku, jehož obětí byl miliardář Karel Komárek. Žena měla dle původního verdiktu strávit za mřížemi devět let, manžel pět let, jejich společník Josef Pospíšil vyvázl s podmínkou. 

Vrchní 
a poté i Nejvyšší soud verdikt pravomocně změnily na osm let pro manželku,  podmínku pro manžela a pětiletý trest vězení pro zemědělce Pospíšila.

Zajímavostí je, že Stavjaníkovi mimo jiné přišli o celý svůj vozový park, Aston Martin, Porsche Carrera, Bentley, Mercedes, Land Rover, dvě BMW a Škodu Octavii. Při včerejším jednání krajského soudu svědčili proti muži, který je obžalovaný z podvodů 
s řádově nižší škodou. Marcelu Stavjaníkovou eskortovala k soudu vězeňská stráž, její manžel přijel vlakem ze Zlína, kde nyní žije u matky. Karel Heverle jim údajně dluží přes 400 tisíc korun.

Svědkyně Stavjaníková uvedla, že se seznámili koncem roku 2011, v době, kdy se jejich firma dostala 
do závažných finančních problémů a potřebovala rychle sehnat investora. V úvahu prý připadali pouze pražští lobbisté Roman Janoušek (známý svou nehodou v opilosti) 
a Ivo Rittig (momentálně obviněný z praní špinavých peněz v kauze předražených jízdenek pro pražskou  MHD),  nebo právě Karel Heverle.

„Janouška jsem se bála, takže jsem oslovila inženýra Heverle. Doporučili nám ho známí, mluvili o něm v superlativech, že je velmi schopný 
a má možnosti v zahraničí. Navíc se prezentoval jako osobní přítel katarské královské rodiny. Chtěli jsme strašně moc věřit, že to bude 
v pořádku," vypovídala Marcela Stavjaníková.

Obžalovaný podle jejích slov pomoc přislíbil, vymínil si však, že mu musejí uhradit  cesty do Kataru a právní služby při shánění zahraničního investora. Poté absolvovali několik společných schůzek, na konkrétní jméno však prý Stavjaníkovi  čekali marně. První podezření na neférové jednání dostali  v lednu 2012 poté, co se Karel Heverle vrátil z Kataru s podivným šekem, jenž byl podle svědkyně „na hromadu peněz", ale jim přišel falešný.

„V bance řekli, že se jim nezdá, že by byl pravý. Heverle odletěl do Kataru a slíbil, že to vyřeší, ale pak se už neozval. Tím naše spolupráce skončila. Jednoduše řečeno, zaplatili jsme mu za práci, kterou měl pro nás v Kataru udělat, ale nic se nestalo," dodala Marcela Stavjaníková a vzápětí si posteskla, že obžalovanému šlo hned od začátku jen o to, aby se obohatil na jejich úkor.

„Uvědomujete si, že vaše společnost s mnohamilionovými závazky z trestné činnosti je zranitelná a bude přitahovat typ lidí, kteří z ní budou chtít profitovat?", reagoval na její slova předseda senátu Michal Kubánek.

Obžalovaný se k výpovědi vyjádřil v tom smyslu, že 
na jednání přišel s čistými úmysly, o problémech Stavjaníkových s miliardářem Komárkem prý neměl nejmenší tušení. Zároveň odmítl, že by 
od manželů přijal jakékoliv peníze v hotovosti, fakturoval si jen náklady spojené s pobytem v Kataru a ještě na to doplatil. „Podklady jsem do Kataru odvezl, banky je ale odmítly s tím, že investovat 
do těchto komodit (máku) je mimořádně rizikové a že to nedoporučují," hájil se Karel Heverle.

Výpověď Josefa Stavjaníka se od ženina podání v mnohém lišila. Hlavně v otázkách ohledně sporu s Karlem Komárkem. Když na tyto rozdíly upozorňoval obhájce obžalovaného Miroslav Kříženecký, cítil se muž zřejmě trochu uražen. „Tak  podstatné rozpory v tak podstatné záležitosti mezi vámi a manželkou jsou důležité pro vyhodnocení věrohodnosti svědeckých výpovědí," vysvětloval advokát. 

V odpovědích na okolnosti seznámení s Karlem Heverle 
se manželé shodli, muž však měl problémy s časovým sledem událostí a jeho výpověď tak někdy působila trochu zmatečně.

„Je tady nějaký příběh, který se opravdu divně vysvětluje. Nikdy nebyl potvrzen termín splnění mých závazků 
a jednání s nimi na mě nepůsobilo dobře," uvedl Karel Heverle. Kromě manželů vystoupili ještě další dva svědci.