Policisté podle mluvčího Jiřího Matznera zjistili, že dvojice zlodějů zachycená kamerami měla v pondělí 11. ledna po čtvrté odpoledne vniknout po ledu rybníka do zoologické zahrady. "Mladíci se v zoo procházeli několik minut, neprohlíželi si výběhy, ani zvířata, ale pravděpodobně vyhlíželi co ukradnou. Jak jinak si pracovníci zoo mají vysvětlit, že rozbili tubus, do kterého návštěvníci odhazují staré a nefunkční mobilní telefony. Možná si i nějakou tu nokii 3310 vzali," popsal Jiří Matzner.

Tím ale jejich "výprava" do zoo neskončila. Pak se opět pod kamerami pokusili pomocí násady od koštěte vloupat do pokladny. "Opravdu mudrci. Plastové okno koštěti odolalo. Tak vzali kámen a okno po několika pokusech rozbili. V prázdné pokladně nebylo co vzít a tak ze zoologické utekli, a to ještě před příjezdem bezpečnostní služby. Tak si možná ze svého lupu odnesli jen ty nefunkční telefony. Škodu však způsobili ve výši zhruba dvou desítek tisíc korun. Pokladna se totiž bude muset opravit," doplnil Jiří Matzner.

Ilustrační foto
Pozor na počítačové podvodníky: Nesdělujte své telefonní číslo

Povedení zlodějíčkové po sobě zanechali trochu spoušť a několik povedených fotografií. "Udělali by tedy dobře, kdyby se policistům sami přihlásili na lince 158. Možná také mladíky na videu nebo fotografii někdo pozná, informace k jejich totožnosti přivítají policisté na lince 158," dodal mluvčí a doplnil výzvu: "Pokud si chtějí tito dva mladí zloději trochu napravit reputaci, mohou se také sami přihlásit přímo v zoologické zahradě. Budou mít tolik odvahy? Zatím se totiž moc nepředvedli."