V Pohůrecké ulici se násilně dostal do fabie pro kabelku s mobilem, doklady, hotovostí a platební kartou. Škody byly odhadnuty na 8000 Kč. Autorádio zmizelo z octavie v ulici V. Nezvala. V ulici J. Lomského se zloděj vloupal do Citroenu ZX a Renaultu Thalia pro autorádia. Pachatel vnikl do vozidel, aniž by je poškodil. Po překonání uzamykacího mechanismu pravých předních dveří vnikl zloděj ještě do Peugeotu Partner v ulici J. Hory. Vzal rádio a na vozidle způsobil škodu za 5000 Kč.

Alespoň jeden byl dopaden?

Shodou okolností podle včerejší zprávy policejní komisař v Českých Budějovicích sdělil obvinění třiadvacetiletému muži z Českobudějovicka pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.


Uvedené trestné činnosti se měl podezřelý mladík dopouštět tím, že se v době od 21. ledna do 11. dubna 2007 vloupal do deseti osobních automobilů v lokalitě krajského města. Z vozidel odcizil autorádia, navigační systémy, nejrůznější nářadí, ale zmocnil se i lyží, alkoholických nápojů, oděvních svršků a dalších věcí. Napáchal tak celkové škody ve výši 224 000 korun.


Stíhání obviněného muže je vedeno na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až do dvou let nebo peněžitý trest.