Vrchní soud v Praze zrušil jako nezákonný rozsudek krajského soudu nad Janem Čermákem (49) z Tábora. Tomu senát 19. září uložil výjimečný trest odnětí svobody na 19 let za vraždu 37letého obchodního zástupce, jehož náhodně potkal loni 1. dubna na odpočivadle u silnice mezi Lomnicí a Veselím nad Lužnicí. Zastřelil ho pro majetkový prospěch – sebral mu 700 korun, kreditky, z nichž později vybral 15 000 korun, a další věci. (Podrobnosti Deník 19. září.)

Přísedící senátu, který rozhodoval, byla tehdy také dr. Hrušková. Nikdo nepočítal s tím, že by jí snad po letech nebyl prodloužen mandát pro výkon této funkce. A přece se na inkriminovaném zasedání krajského zastupitelstva stalo. Na návrh JUDr. Tomeše Vytisky, který také mnohokrát vystupuje před krajským soudem – v roli obhájce… Podobně jako v případě dr. Poslušné mínil, že by se kolegyně jako advokátky mohly při působení u soudu ocitnout v konfliktu zájmů… Přitom doktorka práv Anna Hrušková ani není členkou advokátní komory!

Jak jsme uvedli 13. října pod titulkem „Zastupitelstvo kraje zablokovalo soud“, nezvolení dr. Poslušné mělo za důsledek, že musí být opakováno hlavní líčení s obžalovanými z vyloupení několika velkoskladů na jihu Čech. Řízení dosud neskončilo. Nyní tedy zase bude muset být při novém složení senátu opakováno hlavní líčení s vrahem Čermákem…