Pachatelem měl být podle kurier.at bývalý přítel (34) oběti a zároveň politik Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Členkou strany byla i zavražděná. „To, co se událo za posledních 48 hodin v Dolním Rakousku , je podle všeho tragickým vyústěním vztahu,“ píše se na serveru.

Zmizení ženy (39) bylo nahlášeno minulý týden. Mělo jít o majitelku jezdecké stáje u Arbesbachu v okrese Zwettl. Následoval hrůzný nález těla na pohořském hřbitově. Mrtvá měla mít střelnou ránu v hlavě a její tělo bylo na hřbitově pohozeno. Pitva byla provedena v Česku. „Přesné místo ani sled událostí policie s odvoláním na probíhající vyšetřování neuvedla. Podrobnosti by měly následovat v úterý,“ píše se na serveru.

Že šlo o násilnou dohru mezi bývalými partnery, bylo vyšetřovatelům jasné, když našli auto podezřelého, a to na vinici poblíž Langenlois v okrese Krems-Land – s dopisem na rozloučenou.

Okamžitě se rozběhla rozsáhlá pátrací akce, rakouští policisté při ní vyzvali občany, aby se nepohybovali v okolí Langenlois a aby nechodili na pěší túry. Do pátrání byla zapojena jak pracovní skupina Cobra, tak vrtulníky. Pátrání probíhalo i v noci za použití přístrojů pro noční vidění a kamer s termovizí. Čtyřiatřicetiletý podezřelý měl mít u sebe střelnou zbraň a podle všeho se pohyboval pěšky.

Tělo podezřelého našli ve stodole

Během pondělí vyšlo najevo, že podezřelý byl aktivní jako politik. Hornorakouská frakce FPÖ potvrdila jeho stranické členství ve vysílání. Pátrání skončilo v pondělí odpoledne, kdy policisté našli ve stodole v Schilternu podezřelého mrtvého. Podle policie spáchal sebevraždu.

Jde o třetí případ vraždy, kterou v okrese Český Krumlov řešili jihočeští kriminalisté od září. Sedmadvacátého září v noci ubodal ve Frymburku muž svou manželku a následně se oběsil, policie proto případ odložila. Jen o dva týdny dříve, v pondělí 11. září, zavraždil ženu (44) v penzionu v Dolním Dvořišti muž s bohatou trestní minulostí. Toho policie dopadla na Kaplicku o dva dny později. O dalších vraždách, i těch stále nedořešených, se více dočetete ZDE.