Ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, obvinili jihočeští kriminalisté šestatřicetiletou ženu. Informoval o tom v pondělí odpoledne policejní mluvčí Milan Bajcura. "K vraždám došlo v sobotu dopoledne v panelovém bytě na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích. Oběťmi zvlášť závažného zločinu jsou starší žena a nezletilá osoba. Pachatelka se následně dala na útěk, který skončil po několika desítkách minut jejím zadržením policisty z Oddělení hlídkové služby. Ženu zadrželi nedaleko místa spáchání činu," uvedl mluvčí a dodal, že vzhledem k věku jedné z obětí k případu dále policie žádné podrobnosti zveřejňovat nebude.

Vraždy na jihu Čech
2020 a 2021 ZDE.

Policie měla podle informací Deníku ženu potřísněnou krví stopovat až do Branišovského lesa. Na místě měla operovat zřejmě i zásahová jednotka. „Viděl jsem policisty v helmách a v neprůstřelných vestách, vypadalo to na velkou a naléhavou operaci,“ zmínil jeden ze svědků sobotního incidentu.

Viděla pohřebák

Další obyvatelka sídliště Vltava sdělila, že v odpoledních hodinách kromě integrovaných záchranných složek viděla pohřební vůz. „Hned mi bylo jasné, že není něco v pořádku a stala se nějaká tragédie,“ konstatovala s tím, že jde běžně o velmi klidnou čtvrť.

Od sobotního dopoledne řeší českobudějovičtí kriminalisté okolnosti násilného úmrtí dvou lidí, ke kterému došlo na českobudějovickém sídlišti Vltava.
Dvojnásobná vražda v Budějovicích: žena patrně zavraždila svou dcerku a matku

Seniorka přímo z bytového domu Deníku vypověděla, že zde lidé žijí dlouhodobě a všichni se znají. „Šlo o rodinu, která se moc neprojevovala. Opravdu byli nenápadní, jsem zvědavá, kdo komu to udělal,“ podotkla. Policisty zaznamenala po 14. hodině přímo před vchodem. „Šla jsem zrovna s opadem a nešlo si nevšimnout,“ dodala.

Sbírali důkazy

V zaplombovaném bytě žily tři generace. Vražednému řádění měla předcházet hlasitá hádka. „Zřejmě šlo o nějaké finanční problémy,“ uvedla další žena, která si nepřála být jmenována. Sbírání stop a vyšetřování na místě mělo trvat dlouhé hodiny. „V sobotu tu bylo několik aut, viděla jsem vycházet policejní techniky s kufříky, podle mého sbírali důkazy,“ popsala s tím, že potom pravděpodobně byt zalepili páskami.

Ilustrační foto.
Jihočeští kriminalisté letos šetří čtvrtou násilnou smrt. Zavražděné byly ženy

Další dáma na chodbě inkriminovaného domu odmítla událost komentovat. „Nezlobte se, opravdu je mi to nepříjemné,“ omluvila se.