Zřejmě si to dobře uvědomují i otrlí recidivisté, kteří k ní prý dokonce většinou mívají větší respekt než ke kolegům.

Jednoho z nich psovodka Lenka Pražáková (28) z budějovické Skupiny základních kynologických činností dopadla před pár dny. Asistovali jí přitom policisté z boršovského obvodního oddělení. Stalo se to v Kosově u Kamenného Újezdu. Osmačtyřicetiletý muž s bohatou kriminální minulostí tam vykradl dvě rekreační chaty. V jedné zrovna v době zadržení přebýval.

„Viděli jsme rozbité okno, které bylo dost vysoko. Pod ním ale stál opřený špalek, takže bylo pravděpodobné, že uvnitř někdo bude. Všude byly střepy, tak jsem šla první. Kolegové mě vysadili a pak mi podali psa," popisuje podpraporčice Pražáková. Ovčák Izaak pak uvnitř proběhl tři místnosti a označil štěkotem místo, kde se zloděj zdržoval. Vypadal sice překvapeně, ale při zatýkání uposlechl všechny výzvy a nekladl odpor. A to i přesto, že byl podnapilý a měl pod křeslem ukrytou zbraň i skládací nůž.

„U sebe měl batůžek s ukradenými věcmi a u okna už měl na ráno připravený nějaký spacák a další vybavení, které se mu mohlo hodit. Nestihl si ale odnést vůbec nic," doplňuje policistka. Zbytek noci strávil muž v cele. Vyšetřovatelé ho obvinili z krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Protože už byl v minulosti pro podobné prohřešky potrestán, hrozí mu až tříletý trest vězení.