Je obviněn ze zpronevěry a podvodu. Svým nezákonným jednáním se měl obohatit o víc než 1,4 milionu korun.

„Během loňského a předloňského roku páchal trestnou činnost na území celé České republiky. Jako zaměstnanec jedné společnosti z Jablonce nad Nisou vyskladnil na základě faktur různý stavební materiál, který následně prodal,“ popsala krajská policejní mluvčí Štěpánka Valentová.

Veškeré vyinkasované peníze si však muž ponechal výhradně pro svou vlastní potřebu. Kriminalisté mu kladou za vinu i to, že se vydával za zaměstnance obchodní firmy z Českých Budějovic, ačkoliv jím ve skutečnosti nikdy nebyl. Jménem této společnosti odebral od jiné firmy různé druhy řeziva, které však rovněž do dnešního dne nezaplatil. Dotyčný podvodník vylákal i materiál od jedné společnosti z Českých Velenic, který však také neuhradil.

„Loni v listopadu navíc uzavřel smlouvu s jedním soukromým podnikatelem, a to na montáž krovu i pokrývačské a klempířské práce. Faktury však neuhradil,“ doplnila policejní mluvčí Valentová. Obviněného muže stíhají policisté na svobodě, v případě odsouzení mu však hrozí až osm let za mřížemi.