Krátce po druhé hodině je zalarmoval muž z bytového domu na Pražské třídě, kterého delší dobu znepokojoval hluk ve sklepě.

Mluvčí městské policie Václav Sup řekl, že hlídka strážníků dorazila na místo do pěti minut od nahlášení. Když je oznamovatel zavedl ke sklepu, všimli si vylomených dveří jedné kóje. Hned z vedlejší kóje vycházel podivný zvuk.

„Strážníci zde zadrželi mladého muže, který hlídce při podání vysvětlení uvedl, že sklepy otevřel, a že ani neví, co v nich hledá. Vzhledem k výše popsaným skutečnostem byla na místo přizvána hlídka policie," popsal mluvčí strážníků. Strážníci následně ověřovali totožnost oznamovatele a ten jim řekl, že hluk vycházel ze sklepa už přibližně půl hodiny před tím, než zavolal na linku 156.

„Jak muž dále uvedl, mezerou pod dveřmi si povšiml, jak se zde někdo pohybuje po tmě s baterkou, a proto přivolal hlídku městských strážníků. Ta následně zjistila, že zde bylo mladíkem násilně otevřeno celkem osm sklepních kójí," poznamenal Václav Sup.

Jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura dodal, že zadržený mladík toho má na svědomí mnohem víc. Kriminalisté během vyšetřování zjistili, že od začátku září do současné doby vykradl nejméně dvě desítky sklepů v centru Budějovic.

Bral vše, co mohl rychle zpeněžit, například jízdní kola, sportovní vybavení nebo rybářské potřeby. „Podezřelý je dosud v policejní cele. Zároveň jsme podali státnímu zástupci návrh na uvalení vazby," řekl mluvčí Milan Bajcura.