17. ledna 2007 na něho maskovaní a ozbrojení lupiči čekali v zahradě jeho domu, při útoku ale byli zadrženi „číhající“ zásahovkou policie.

V lednu 2008 za to soud uložil Františku Kovalíkovi (50) sedm let, Pavlu Nevečeřalovi (34) šest let a Antonínu Wertheimovi (44) pět let odnětí svobody. Jen jako utajený svědek v kukle a pod jiným jménem, doprovázený ozbrojenou zásahovkou, vystupoval v procesu Jiří Werner, který tehdy útočníky k zahradě podnikatele dovedl. Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil a uložil první instanci, aby znovu vyslechla mj. právě Wernera.

Ten opět jako svědek řekl, že když dostal informaci o zájmu „určité skupiny pachatelů“ o budějovického podnikatele, informoval policii a k akci získal Kovalíka. Popřel ale, že by to bylo na přání policie, aby na něho „něco měla“. Na dotazy obviněných řekl, že je „napráskal“ za Kovalíkův podraz v jiné věci.
Policista z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, který zásah připravoval, ujistil, že „neměli důvod někoho vyprovokovávat“. K Wernerovi se odmítl vyjádřit. Státní zastupitelství v Ústí nad Labem, šetřící jiné zločiny skupiny, sdělilo, že v budějovické věci Werner není a nebude stíhán. Loni se věcí začal zabývat jiný senát. Obvinění trvali na novém výslechu Wernera. Toho v říjnu přivedla eskorta z výkonu trestu za jiné skutky. Antonín Wertheim přišel jako svobodný muž, propuštěný z vazby. Omluvil se Nevečeřal pro zranění a soud odročil na letošní duben.

Tehdy přivedla stráž Kovalíka z výkonu trestu odnětí svobody na 15 let, které v červnu dostal v Ústí nad Labem po opakovaném projednání zločinů gangu, který měl mít na svědomí 29 loupeží se škodou za více než 25 milionů. Nevečeřal dostal v Ústí šest let, Werner deset, Wertheim byl obžaloby zproštěn. Vrchní soud tresty ponechal.

K jednání v Budějovicích se opět nedostavil Nevečeřal s tím, že prý nemá peníze na cestu, a s podobnou omluvou ani Wertheim. Soud znovu odročil. A Nevečeřal nepřišel z údajných zdravotních důvodů ani toto úterý. Tentokrát ale alespoň požádal, aby soud jednal v jeho nepřítomnosti.
Další dva obžalovaní potvrdili, že až na opakování výslechů Wernera a onoho policisty souhlasí s přečtením protokolů z minulých hlavních líčení, a předseda senátu tedy celý jednací den četl.

Ve středu pak zásahová jednotka vězeňské stráže v kuklách a se samopaly předvedla z výkonu trestu Jiřího Wernera v neprůstřelné vestě.
Opakoval, že měl dohodu s policií o spolupráci. Ta po něm chtěla informace o chystaných závažných trestných činech lidí, na které měla „spadeno“. Když se pak dozvěděl o vytypování a chystaném přepadení podnikatele, oznámil to. Policie prý chtěla, aby u akce byli alespoň tři lidé, aby šlo o organizovanou skupinu. Ke svým prvním výpovědím řekl, že některé části uváděl podle dohody s policií.

Odpoledne svědčil zmíněný policista. Odkázal na své předchozí výpovědi, v nichž popisoval spolupráci s „důvěrnými zdroji pracujícími ve prospěch kriminální policie“, a okolnosti budějovického případu. Na některé otázky tehdy odmítl vypovídat, protože spadají do „vyhrazeného režimu“. K tezi obhajoby, že čin byl vyprovokován, aby byl Kovalík přistižen na místě, svědek řekl, že otázka ho uráží. K odměnám informátorovi prý „nemůže vypovídat“, otázka jeho případného zvýhodnění u soudu prý „není relevantní“. Popřel Wernerovo tvrzení, že policie žádala, aby zařídil odklad přepadení o den, že chtěla, aby útočníci byli alespoň tři, či že on radil Wernerovi při jeho výslechu z místnosti pro utajované svědky.

Na otázku obhajoby, proč nebyl Werner v budějovické věci také stíhán, připomněl předseda senátu, že věc oznámil, takže k ní nedošlo. Poté soud jednání odročil k opatření spisu od krajského soudu v Ústí. A Wertheim ještě požádal, aby byl jako svědek předvolán údajný „Bulhar“, od něhož měl pocházet onen tip na bohatého podnikatele z Budějovic. Neboť onen „Bulhar“ a Werner jsou prý nejspíš hlavními organizátory akce…