Zardoušení mladé ženy řeší krajští kriminalisté. Pravděpodobným pachatelem tohoto zvlášť závažného zločinu je podle vyšetřovatelů mladistvý 15letý hoch. Obětí by podle důvěrných zjištění našeho Deníku měla být údajná milenka jeho otce.

Jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura zmínil, že případ se stal v bytě v Bechyni 
a policisté na něm pracují 
od úterního rána. Po přijetí informace o nálezu mrtvého těla a prvotním prozkoumání místa činu nechali táborští kriminalisté převézt ženu 
na soudně lékařské oddělení českobudějovické nemocnice. Vyšetřovatel zároveň nařídil soudní pitvu. „Znalec určil jako příčinu smrti zardoušení. V tu chvíli dostal případ jiný směr a dle věcné příslušnosti se do vyšetřování zapojili krajští kriminalisté z Budějovic. Po provedení výslechu několika osob a dalších úkonů trestního řízení měli jasno. Pachatelem by měl být mladistvý," dodal mluvčí.

Informaci, že se případ stal v Bechyni, našemu Deníku potvrdil tamní starosta Jaroslav Matějka. „Je to hrůza, co se u nás děje, ale víc o tom nechci mluvit," řekl. Tato vražda je v Bechyni druhá za poslední rok. Loni v listopadu tam 44letý muž ubodal svou 37letou družku.