Dopravní policisté z územního odboru České Budějovice řeší místního občana (1992), který podle policejního mluvčího Milana Bajcury v březnu opakovaně usedal za volant a jezdil po regionu, i když měl vyslovený zákaz.

Nejprve byl dopoledne 11. března zastaven hlídkou na silnici II/156 mezi obcemi Strážkovice a Nová Ves u Českých Budějovic, když řídil osobní automobil tovární značky Volkswagen Golf. "Při kontrole strážci zákona zjistili nejen, že má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel do konce července příštího roku, ale když se na výzvu podrobil testu na zjištění přítomnosti omamně psychotropních látek testerem DrugWipe 5 SP, měl pozitivní výsledek na Amfetamin/Metamfetamin. Následně se odmítl podrobit odběru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení," popsal Milan Bajcura a doplnil, že policisté zjistili, že zastavené vozidlo není pojištěno zákonným ručením.

Pití alkoholu. Ilustrační foto.
Popíjeli v garáži. Policistovi za upozornění vyhrožovali zabitím

O tři dny později muže řešili policisté v Nových Hodějovicích, kam přijel stejným autem. "Zde nejprve slovně a poté i fyzicky napadl svého vrstevníka. Naštěstí mu nezpůsobil újmu na zdraví a majetku.," pokračoval mluvčí.

Tím, ale výčet prohřešků muže nekončí. Naposledy byl řešen 28. března krátce po poledni, kdy opět řídil stejné vozidlo po ulici Dobrovodská k obci Dubičné, kde ho zastavili policisté obvodního oddělení České Budějovice – Suché Vrbné.

Ilustrační foto
Nerespektovali nařízení vlády, u ohně si udělali party. Jaký trest jim hrozí?

"V pondělí si z rukou dopravních policistů převzal za všechny popsané věci sdělení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, kdy jsou skutky sloučeny a zaslány formou zkráceného přípravného řízení na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření," zmínil Milan Bajcura.

Mladý muž po Velikonocích pravděpodobně zamíří k okresnímu soudu.