Jedním z klíčových důkazů proti němu byly výpisy z telekomunikačního provozu. V 15.34 h volala Lucie sestře přes přenosovou buňku u Mladého, že na internát přijde později. V 16.05 volal přes stejnou buňku z telefonu Lucie už Steinbauer známému a jeho další hovory postupně zaznamenávaly další buňky na trase z Mladého do restaurace Evropa, kde telefon své oběti vyměnil.

Obžalovaný tvrdil, že mu telefon svěřil u Malého jezu do úschovy právě známý, za nímž pak šel do Evropy.

Senát měl vinu obžalovaného prokázánu a uložil mu 15 let vězení. Vrchní soud trest korigoval na třináct let.

Při vyšetřování této vraždy našla policie klíčový důkaz i pro pachatelství obviněného první vraždou. Expertiza škrtidla, jímž byla Lucie zavražděna, potvrdila, že páska je shodná s tou, která byla zadokumentována při domovní prohlídce u Steinbauera při vyšetřování vraždy 24leté Veroniky Fáčkové ve Stromovce 16. ledna 2003. Šlo o šňůru nataženou přes kamna. Na přezce byly otlaky přesně zapadající do výstupků na nastřelovacím hřebu ve zdi Steinbauerova bytu . . .


Obžaloby ze zavraždění Fáčkové byl v létě 2003 Steinbauer zproštěn, ale po nalezení nového důkazu bylo hlavní řízení v této věci obnoveno. Krajský soud poté opakovaně vynesl za oba skutky souhrnně doživotí pro obžalovaného, ale odvolací instance trest upravila na 15 let – za dvě „normální“ vraždy.
Pak žalobkyně navrhla obnovu řízení ve věci vraždy Lucie Černé už ve světle nového poznatku, že Steinbauer zabíjel opakovaně.

Protože strany souhlasily i přes změnu ve složení soudu se čtením dříve pořízených protokolů v této věci, předseda senátu Ondřej Vítů ze spisu připomněl výše uvedená fakta. V úterý odpoledne soud vyslechl znalce psychologa, který mj. označil prognózu resocializace obžalovaného za nepříznivou vzhledem k dissociální poruše jeho osobnosti. Na protiargumentaci obhájce Miroslava Kříženeckého příznivými zprávami o chování jeho mandanta po dobu šesti let ve výkonu trestu znalec uvedl, že projevy této poruchy potlačuje vězeňské prostředí svými jasnými normami vyžadujícími přizpůsobení.

Hlavní líčení pokračuje.