Tak v březnu pravila soudkyně Okresního soudu v Č. Budějovicích a krajský soud jako odvolací na tom v úterý odpoledne ničehož nezměnil.

Kradl v obchodech

Vojtěch G. 3. října kolem 19.15 sebral v parfumerii Douglas v obchodním centru Merkury parfém Lancome v ceně 2259 Kč a vyběhl s ním z prodejny.

20. října kolem 17.30 si v prodejně Schlecker tamtéž naložil do batohu čisticí gel, šampon, tělová mléka apod. celkem za 1302,70 Kč. Před východem část věcí vydal prodavačce, která ho zastavila. Protože viděla, že toho má víc, zavolala policii.

4. listopadu kolem 18.30 z Hypernovy, rovněž v Merkury Centru, vynesl v tašce bez zaplacení osm balení tuňáka v oleji a salát v celkové hodnotě 814,10.

8. listopadu kolem poledne ukradl v Baumaxu na Strakonické štípací kleště za 129 Kč a schované za páskem kalhot je pronesl pokladnou.

Téhož dne kolem 18.30 v drogerii v Kauflandu naložil do plátěné tašky přes rameno vánoční balíček Old Spice, toaletní vody Adidas a vánoční balíčky FA Rice Dry, vše za 1664 Kč, a prošel bez placení pokladnou. Pak ho zastavila ostraha.

Posléze 13. listopadu kolem 17 hodin opět v Hypernově v Merkury odcizil prací prostředek Persil v hodnotě 399 Kč, v tašce jej bez zaplacení vynesl a vzápětí prodal v kasínu v hotelu Grand naproti číšnici za tři stovky. Ta Persil vydala policii a přítelkyně pana G. jí pak vrátila peníze.

Svědkyně uvedla, že dotyčná dvojice nosila do herny různé věci častěji.

Vojtěch G. krádeže doznal. Jen věci ze Schleckeru prý sám vrátil do regálu, když si všiml, že ho prodavačka vidí, a těch balení tuňáka prý bylo jen šest.

Už prý nebude

Vysvětloval, že kradl, protože s přítelkyní neměli peníze. Uvědomil si prý ale, že to není správné, proto se snaží vydělávat si brigádně a krást už nechce…

Okresní soud konstatoval, že Vojtěch G. byl jen od května 2007 do října 2008 trestán 43krát pro přestupky proti majetku, jichž se dopustil na území krajského města.

Podle soudu se spoléhá, že bude–li krást jen věci do 5000 Kč, nebude jeho jednání posouzeno jako trestný čin.

Jenže tentokrát soud při úvaze o účelu trestu, nebezpečnosti posuzovaného činu pro společnost a možnosti nápravy pachatele dospěl k názoru, že obviněnému je už třeba uložit nepodmíněný trest.

Vojtěch G. se odvolal s tím, že jeho přítelkyně je prý ve vysokém stupni těhotenství.

Krajský soud po projednání věci jeho odvolání zamítl. Obžalovaný se dostavil až poté. S omluvou, že vezl družku so té porodnice…

Zdá se tedy, že alespoň pan G. bude mít teď o bydlení a stravu na rok postaráno.