Jihočeští policisté zažili i během letošního roku několik úsměvných případů, pro silvestrovské pobavení perličky vybral jihočeský policejní tiskový mluvčí Jiří Matzner.

VRAŽDA POUZE V HLAVĚ
První policejní perlička mohla být brutální vraždou. Muž z Písku v lednu oznámil na linku 158, že nalezl pytel s lidskými ostatky. Policejní hlídka však přímo na místě zjistila, že oznamovatelem je známý písecký „feťák“ trpící bludy. V pytli byl pouze starý molitan a pantofle.

ŽELVY NA ÚTĚKU
V březnu oznámila policistům paní Jana z Tábora, že dala ráno na zahradu jedenáct želviček a ty někdo ukradl, nemůže je najít. Policisté případ uzavřeli rychle, na zahradě všech jedenáct želviček našli a před oznamovatelkou přepočítali.

BĚŽENCI U PROTIVÍNA
Z Protivína oznámil pan Karel, že u lesa za obcí poblíž autobusové zastávky je asi desítka běženců. Policisté nakonec zjistili, že zahraniční dělníci z Rumunska jeli na svojí pravidelnou pracovní směnu do vodňanské továrny.

HEREC V TRENÝRKÁCH
V listopadu kolem poledne měl na hlavním náměstí Českých Budějovic pobíhat nahý muž, možná utekl z nemocnice. Muže, který běhal po celém náměstí, měli tak natáčet turisté. Policisté rychle zjistili, že po náměstí skutečně běhá devatenáctiletý mladík v trenkách, nikoli však uprchlý psychiatrický pacient, ale „herec“ maturitního klipu.

STŘELBA SE NEKONALA
V prosinci pak na linku 158 ohlásil střelbu pan Vladimír. Doručoval zásilku v Soběslavi a slyšel asi tři výstřely. Také viděl velmi podezřelého muže poblíž domu, odkud slyšel rány. Policisté okamžitě vyrazili toto oznámení prověřit, našli další svědky, kteří rány také slyšeli a pak našli i „střelce“. U prodejny Jednoty skládali uhlí. Uhlí bylo na korbě vozu zmrzlé a tak lopatami bouchali do korby. Zákrok proti ozbrojenému pachateli tak nebyl potřeba.