„Českobudějovičtí kriminalisté minulý týden objasnili trestnou činnost ženy z Českých Budějovic, která nejméně ve třech případech přepadávala bankovní úřady se zbraní v ruce," říká jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

První případ se stal letos v lednu v Českých Budějovicích, kdy žena pod výhrůžkou použití zbraně získala od pracovnice banky finanční hotovost v řádech několika desítek tisíc korun. Peníze dala do tašky a odešla.

„Kriminalisté po ženě pátrali, vyhodnocovali dostupné elektronické záznamy a stopy, které nechala na místě," pokračuje Milan Bajcura.

„Počátkem července žena opět zaúřadovala na menší pobočce banky mimo krajské město, kde stejným způsobem, s pistolí v ruce, požadovala vydání finanční hotovosti. Pokladní jí ale peníze nevydala a natěšená loupežnice tak odešla s nepořízenou.

„Den nato se vrátila opět do krajského města, kde ve směnárně pod pohrůžkou použití zbraně položila na pult tašku a požadovala vydání peněz," říká Milan Bajcura.

„Jednání slyšel náhodný svědek, který okamžitě informoval policisty na tísňové lince 158. Ti ji po příjezdu zadrželi." Vyšetřováním případu jihočeští kriminalisté objasnili i předchozí dvě přepadení. „Proti ženě jsme zahájili trestní stíhání pro naplnění skutkové podstaty zločinu loupeže , vyšetřování provádíme nevazebně. Ozbrojená žena, která sama bez spolupachatele přepadává banky, je výjimkou," dodal mluvčí.