Místo stvořené pro procházky, klid, příroda… Od prvního květnového dne bohužel také místo, kde se stala vražda. Jihočeští kriminalisté vyšetřují společně s píseckými kolegy od pátečního večera násilné úmrtí sedmačtyřicetileté ženy z Myšence na Protivínsku. Žena byla nalezena v pátek večer mrtvá poblíž řeky Blanice za obcí Klokočín.

Pro místní obyvatele to byla velká rána. Nechtějí se k tomu vůbec vyjadřovat. "Je to příliš čerstvé. Byla to moc hodná paní a velice dobrá sousedka," shodli se v neděli odpoledne obyvatelé Myšence, kteří si nepřáli být jmenováni. O tragické události vědí od pátečního večera.

Myšenec je protivínskou místní částí, je to první obec na cestě z Protivína na Písek. Starosta Protivína Jaromír Hlaváč byl o události informován, ale neví, jak se trestný čin stal. „Potřeboval bych situaci trochu uklidnit, městem jdou různé povídačky a fámy. Oficiální informace poskytuje jen policie," uvedl starosta. Ten kriminalistům pomůže tím, že rozhlasem vyzve místní obyvatele k součinnosti při vyšetřování.

Kriminalisté žádají v této souvislosti o pomoc při pátrání, obracejí se především na místní občany a návštěvníky okolních obcí, také řidiče, cyklisty i turisty, kteří se mohli pohybovat v okolí obcí Myšenec, Maletice, Klokočín a Skály.

Žena se v okolí těchto obcí pohybovala pravděpodobně se svými třemi psy v pátek 1. května dopoledne v době od 7 do 10 hodin. Každý, kdo ženu viděl, potkal, nebo si všiml tří pobíhajících psů rasy basenji (zbarvení černo bílé a černo hnědé, jeden pes s pláštěnkou), nebo kdo se dopoledne v těchto místech pohyboval, ať kontaktuje policisty na lince 158. "Každá maličkost je v tomto případě důležitá, přestože nemusí být potencionálnímu svědkovi zřejmá," apeluje jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Žena byla střední postavy, zdánlivého věku kolem 45 let, kratších tmavších vlnitých vlasů. Měla dioptrické brýle. Oblečena byla do outdoorových hnědých kalhot, kotníčkových zavazovacích bot. Pod mikinou či bundou měla výrazně červené tričko.

Volně pobíhající psi byli nalezeni u komunikace spojující Klokočín s trasou Skály – Putim poblíž železniční trati.

Pro kriminalisty je důležitý pohyb i výskyt ženy. Žena se mohla pohybovat i s další osobou nebo také se psy či již bez nich. Důležitý je také pohyb všech vozidel i osob, především v okolí zmiňovaných obcí.