Do domu se totiž v přesně nezjištěné době, někdy od 18. do 23. listopadu, vloupal neznámý pachatel. Podle jihočeské policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové měl pachatel zamířit do prostoru sklepních kójí. "Nejprve vylomil vložku zámku u vchodu do prostoru úklidu, místnost prohledal, ale nic zde neodcizil. Poté si vybral jeden sklep, za použití násilí do něj vnikl odcizil odtud několik párů náušnic a přesně nezjištěné množství značkové kosmetiky. Vše v hodnotě minimálně 12 000 korun," uvedl Štěpánka Schwarzová.

Další škodu pak způsobil poškozením zařízení domu. Celková škoda tak přesáhla částku 13 000 korun.

Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Po jeho totožnosti pátrají českobudějovičtí policisté.

Policisté z obvodního oddělení v Českých Budějovicích také pátrají po neznámém pachateli, který se v době mezi 22. a 23. listopadem vloupal do nákladního vozidla značky Iveco. Vůz stál zaparkovaný v ulici Jeremiášova před jedním domem. Pachatel rozbil okno pravých předních dveří a následně z vozidla odcizil mobilní telefon značky Samsung J3. Pachatel tak krádeží a poškozením způsobil celkovou škodu ve výši 8 000 korun.