„Matka s dcerou (33 a 54) z Prahy mají na svědomí několik vloupání do šatních skříněk na plaveckém stadionu v krajském městě,“ potvrdila českobudějovická policejní mluvčí Regina Tupá.


Obě ženy od loňského února do září za použití násilí opakovaně vnikaly do několika dámských šatních skříněk na plaveckém stadionu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích.


„Vloupání si pak zopakovaly také v jednom českobudějovickém fitness-centru. Terčem jejich zájmu byly peníze, mobilní telefony, hodinky, platební karty i oděv. Za pomoci odcizené platební karty provedly také neoprávněný výběr ve výši 10 000 korun,“ doplňuje Regina Tupá.


Matka s dcerou vykrádaly šatny na plovárnách a u sportovních hal po celé republice. Celkem tak způsobily škodu ve výši 75 581 korun.


„Podařilo se nám je dopadnout díky svědectví z plováren a také díky fotografickému záznamu z bankomatu, kde vybíraly z kradené karty peníze,“ vysvětluje Regina Tupá.


„Obě ženy teď čelí stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže vloupáním a neoprávněného držení platební karty.“


Zlodějky vesele kradly, ačkoliv již byly v uplynulých třech letech pravomocně odsouzeny a potrestány za majetkovou trestnou činnost. „Matka je v současná době ve vězení, zatímco její dcera se nástupu trestu vyhýbá,“ dodala policejní mluvčí Regina Tupá.