Podle mluvčí českobudějovických strážníků se muž při svém pobytu v v Českých Budějovicích posilnil nejednou sklenkou alkoholu.

„O několik hodin později ho nalezli českobudějovičtí strážníci ležícího před kostelem svatého Jana Nepomuckého na Lineckém předměstí. Nad ním přitom bděla jeho fena křížence. Muž však po procitnutí nebyl schopen pochopit, že je v Českých Budějovicích. Naposledy si totiž pamatoval svůj pobyt v Šumperku. Jak se dostal do jihočeské metropole, se strážníkům zjistit nepodařilo,“ zmínila mluvčí s tím, že po procitnutí se choval zmateně a byl přesvědčen o tom, že se nachází v Šumperku.

„Strážníky se přitom snažil přesvědčit, že dojde po svých domů. Toho by však nebyl schopen, ani kdyby jeho vytoužené místo nebylo odtud téměř 350 kilometrů. Strážníci muže následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 3,31 promile,“ doplnila mluvčí.

A tak výlet muže podle mluvčí skončil na protialkoholní a protitoxikomanické stanici. „Jeho fenku strážníci převezli do městského útulku, kde si počká na návrat svého pána,“ sdělila.